x-kom hosting

Monitor 24' lub 27'' min. 100hz | 800-1000zł

Joe Johnson
utworzono
utworzono

Cześć Forumowicze,

 

dawno tu nie zaglądałem, ale pojawiło się pytanie i gdzie jak nie tu je zadam? :)

 

Szukam monitora 24' lub 27' min. 100hz do:

 

1. Wieczornego grania w niewymagające gry: Guild Wars 2, Destiny 2, Apex Legends, Wiedźmin 2 i 3.

2. Częstego przeglądania Internetu, czyt. tekstu na stronach, oglądania filmików.

3. Amatorskiej oprawy filmików i edycji zdjęć, szczególnie materiałów z GO PRO.

4. Użyczania monitora do dzieci pokoju w celu oglądania bajek z aplikacji streamingowych i grania na PS4 Pro.

Zastanawiam się, czy pójść w FHD, czy QHD. Wiem, że QHD w 27' jest bardziej przyszłościowy plus rozmiar 27 podpasuje lepiej pod oglądanie bajek, czy granie na konsoli. Problem jedynie w karcie graficznej (1080Ti). Myślę, czy nie pójść w FHD 24', a w przyszłośći po prostu kupić mały TV dzieciom do pokoju pod PS4 Pro/PS5.

 

Nie chcąc iść na łatwiznę, znalazłem trochę modeli, które przykuły moją uwagę:

 

1. IIYAMA G-Master GB2470HSU-B1 23.8 FHD IPS 0.8ms

 

2. Samsung Odyssey S24AG300NUX

 

3.  Iiyama G-Master GB2570HSU Red Eagle

 

4. AOC 24G2SU Gaming

 

5. MSI 24 OPTIX G241

 

6.  Iiyama G-Master Red Eagle G2560HSU-B3 0,5ms 165Hz

 

7. IIYAMA G-Master G2740HSU 27

 

8. HP M27FQ 27

 

9. IIYAMA G2740QSU 27

 

Bardzo proszę o podpowiedź. Chciałbym zamknąć się w 800zł ale jak te 200zł będzie naprawdę warto dorzucić to zrobię to z satysfakcją dobrego zakupu.

 

Pozdrawiam Was serdecznie!

Pentium320
komentarz
komentarz

Jeśli 800zł to nieprzekraczalny budżet, to 1440p przy wysokim odświeżaniu (powyżej 75Hz) z automatu odpada.

 

Pod gry, można pójść w przecenionego LG UltraGear https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-lg-ultragear-27gq50f-b-27-fhd-va-1ms-165hz , który spełnia twoje wymogi wysokiego odświeżania przy 27", ale to budżetowy model z matrycą VA, więc kąty widzenia, czy czerń znakomite nie będą.

 

Z tych które podałeś ten MSI spełnia twoje wymogi, a także da sie go dostać przecenionego w budżecie 800zł https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-msi-optix-g241 , jednak to model mniejszy bo 24".

 

Jeśli dopłacać, to można pomyśleć nad Acerem: https://www.x-kom.pl/p/656104-monitor-led-27-acer-nitro-vg272sbmiipx.html (z kodem promocyjnym wchodzi za 899zł)

 

Czasami w promocjach do 1000zł pojawiają się XIAOMI Mi 2K Gaming 27", jednak no - trzeba by polować, bo obecnie w takiej cenie nigdzie go nie widzę.

 

1440p przy GTX 1080 Ti powinno w większości tytułów jeszcze działać dobrze, choć wiadomo, że cięższe tytuły AAA to maksymalnie w 60 klatkach.

Joe Johnson
komentarz
komentarz

Dzięki za poradę. Jestem w szoku, że tylko 1 monitor z mojej listy wybrałeś jako godny. Byłem przekonany, że chociaż 1 Iyama będzie lepsza.  Już wiem, że interesuje mnie ekran IPS.

Pentium320
komentarz
komentarz
Dnia 28.12.2022 o 18:43, Joe Johnson napisał:

Jestem w szoku, że tylko 1 monitor z mojej listy wybrałeś jako godny. Byłem przekonany, że chociaż 1 Iyama będzie lepsza.

 

Jak to się mówi, nie ma złych produktów, są tylko co najwyżej te źle wycenione :P to co wyżej znalazłem w korzystnych cenach w stosunku do możliwości, wszystko może się w sumie zmienić z dnia na dzień, zależnie od cen/promocji. Przy IPS'ie i wysokim odświeżaniu, moim zdaniem warto dopłacić jednak tą stówkę do Acera.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.