x-kom hosting

PUA:Win32/Sepdot

Darnok666
utworzono
utworzono (edytowane)

Jak się pozbyć tego cholerstwa co w tytule ? Skanuje bitfenderem i opcja usuń nic nie daje. Skanuje w trybie offline i pełnym trybie. I nic nie daje. Na koniec mam windowsa 10

Edytowane przez Darnok666

toska78
komentarz
komentarz

Przeskanuj system przy użyciu Malwarebytes i Adwcleaner i usuń wszystko co wykryją.

Darnok666
komentarz
komentarz

Przeskanowalem malwarebytes i wykrył jakiś syf wszystko skasowałem. Adwcleaner nic nie znalazł. A bitfenderem dalej pokazuje tego wirusa co w tytule 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

W jakiej dokładnie lokalizacji jest to wykrycie? Zrób i podaj logi z narzędzia FRST. Jeśli masz jeszcze log z usuwania w Malwarebytes to też podaj.

Edytowane przez toska78
Darnok666
komentarz
komentarz

Tak naprawde to bitdefender pomylil mi sie z windows defenderem. Moze screenshot ktory wrzucam pomoze.

 

https://imgur.com/5vHf8yz

Anawa
komentarz
komentarz

I jak klikniesz "usuń" lub "przenieś do kwarantanny" to co się dzieje?

Darnok666
komentarz
komentarz

Właśnie o to chodzi że nic. A antywirus tego wirusa nie wykrywaja

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Pobierałeś plik przez asystenta pobierania dlatego Windows Defender wykrywa go (tego asystenta pobierania w postaci pliku exe) jako potencjalnie niechcianą aplikację. Teoretycznie powinno  się dać usunąć ten plik

C:\Users\seiko\Desktop\speedfan-6628363139270273-AsystentPobierania_v4.278.74.349.6.exe

ręcznie.

Kiedyś to była, można powiedzieć, częsta praktyka nieświadomych użytkowników pobierania plików z "dobrych programów" przy użyciu właśnie asystenta pobierania i w usuwaniu pozostałości po takim asystencie dobrze sprawdzał się adwcleaner.

Edytowane przez toska78
Darnok666
komentarz
komentarz

Próbowałem usunąć. ręcznie ale nie mogę takich plików znaleźć na dysku

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

A to nie jest tak że skoro (jak widać na zrzucie) to wykrycie było 17.10.2022, ten plik został już dawno usunięty i pozostał tylko ślad w historii ochrony Windows Defendera? Skanowanie w Windows Defenderze (szybkie lub pełne) wykrywa aktualnie jakieś zagrożenia?

Edytowane przez toska78
Darnok666
komentarz
komentarz

Nic nie wykrywa.

toska78
komentarz
komentarz

Czyli jest ok. Możesz ewentualnie (jak już było wcześniej zalecane) zrobić i podać logi z FRST to będzie wiadomo czy antywirusy nie pominęły jakiegoś składnika infekcji skoro na innym forum pisałeś że bitdefender znalazł jakiś syf.

Darnok666
komentarz
komentarz

Tak jest okey ale dopiero po usunięciu plików historii defendera.

 

Pozdrawiam 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyczyściłeś po prostu historię ochrony. Nie ma takiej opcji w samych ustawieniach Windows Defendera więc żeby to zrobić trzeba ręcznie usunąć zawartość folderu mój link:

Cytuj

C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Service\DetectionHistory

 

Zresztą też to zrobiłem bo miałem już sporo wykryć w tej historii, począwszy od 08.2020r.

Edytowane przez toska78

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.