x-kom hosting

DYSK TOSHIBA HDWD110

DyziekParalotnik
utworzono
utworzono

Witam mam problem z dyskiem toshiba hdwd110, mianowicie nie odpalałem kompa przez jakieś 2-3tygodnie, odpaliłem instaluję na tym dysku 1 gierkę jest okej, następną i nagle instalator się zatrzymał "brak odpowiedzi" nie mogłem zamknąć instalatora, więc postanowiłem uruchomić ponownie komputer i owy dysk zniknął również w biosie go nie widać, zmieniłem gniazdo do kabla sata, było okej i znowu, jakiś pomysł? pozdrawiam!

Pentium320
komentarz
komentarz

Możliwe, że dysk się "kończy". Pokaż screen z CrystalDiskInfo lub innego programu, który pokaże status SMART tego dysku.

DyziekParalotnik
komentarz
komentarz

ss.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk wygląda zdrowo, dodatkowo nie ma błędów przy parametrze C7 czyli mówiącym o komunikacji dysk - płyta główna więc ten problem nie jest związany z nim.

  • Dobra wypowiedź 1
DyziekParalotnik
komentarz
komentarz

W takim razie co mam począć? Jakieś pomysły?

Niebieska
komentarz
komentarz

A spróbuj zainstalować gierkę na dysku C

 

DyziekParalotnik
komentarz
komentarz

Wszystko jest okej z dyskiem C, zainstalowałem.

Niebieska
komentarz
komentarz

Zrób reset BIOSu za pomocą zworki albo wyciągając bateryjkę co masz na płycie głównej na ok 20 min.

Pentium320
komentarz
komentarz

Jeśli masz jakieś ważne dane na tym dysku, wykonaj backup.

Przeskanuj dysk za pomocą Victoria: https://www.majorgeeks.com/files/details/victoria_for_windows.html - zakładka Test & Repair, Scan. Podczas skanowania nie używaj tego dysku, sam test może zająć trochę czasu.

Jeśli dysk ponownie zniknie, możesz spróbować test przeprowadzić ponownie i jeśli test "utknie" znowu w tym samym miejscu, to całkiem prawdopodobne, że ma on już dość, pomimo, że SMART niczego nie wykazał, i jednak jest coś nie tak z powierzchnią lub inną jego częścią.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.