x-kom hosting

Adapter na dysk M.2 NVMe Key M do PCI-e x1 - płyta główna FOXCONN H61MXV V2.0 Intel H61 LGA 1155 mAT

kamiss
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Mam takie pytanie. Potrzebuję kupić adapter na dysk M.2 NVMe Key M do PCI-e x1. Posiadam następującą płytę główną: FOXCONN H61MXV V2.0 Intel H61 LGA 1155 mATX. Na wielu ogłoszeniach na Allegro przy ofertach adapterów na dysk M.2 NVMe Key M na złącze PCI-e x1 jest napisane, żeby sprawdzić czy płyta główna obsługuje technologię NVMe. Jak mam to sprawdzić? W dostępnych danych technicznych w Internecie dotyczących tej płyty nie mogę znaleźć takich informacji.

Mam na płycie akurat wolne jedno złącze PCI-e x1 i chciałbym we nim umieścić adapter z dyskiem SSD M.2 NVMe.

Przykładowy adapter o który mi chodzi poniżej linku: https://allegro.pl/oferta/ak249a-adapter-na-dysk-m-2-nvme-key-m-pci-e-ssd-11576189867

Na dołączonych zdjęciach moja płyta główna wraz z wolnym gniazdem PCI-e x1.

 

 

20221214_174608.jpg

20221214_174637.jpg

Pentium320
komentarz
komentarz

Taki adapter zapewne zadziała, aczkolwiek mocno zastanowiłbym się, czy to ma dla Ciebie sens.

 

1. Bez modyfikacji BIOSu nie zabootujesz z takiego dysku systemu (a przynajmniej nie bezpośrednio), bo płyta nie będzie wiedziała co z nim zrobić.

2. W praktyce osiągniesz transfery gorsze niż przy SATA3, niewiele lepsze niż SATA2, bo ten slot będzie działał w trybie PCI-E 2.0 x1, co daje teoretyczne maksimum do 4Gb/s (SATA2 - 3Gb/s, SATA3 - 6Gb/s). Korzyść będzie dość niewielka z tego rozwiązania (o ile jakakolwiek widoczna)

 

Dałbym raczej z tym spokój, i jeśli masz wolne złącza SATA, to zakupił dyski na to złącze bez kombinowania z adapterami.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.