x-kom hosting

Internet spowalnia w trakcie użytkowania laptopa, a po resecie prędkość Internetu wraca do normy

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: gavron7 ,
kostek515
utworzono
utworzono

Cześć,

od kilku dni mierzę się z problematyczną prędkością swojego Internetu. Umowę mam na 600mb/s ( w testach często wychodziło ponad to 600 mb) natomiast od kilku dni zazwyczaj 15/20 minut po uruchomieniu laptopa internet spowalnia do zawrotnej prędkości 10mb/s. Zaktualizowałem sterowniki do karty sieciowej, system operacyjny (Windows 11), pozdejmowałem limity przepustowości w karcie graficznej i nic nie pomogło. Internet jest ciągnięty po kablu Ethernet. Dodam też że problem występuje tylko na moim laptopie, na pozostałych prędkość pobierania jest normalna. Ktoś ma pomysł co może być tego problemem?

  • Rekomendowana odpowiedź
gavron7
komentarz
komentarz
3 godziny temu, kostek515 napisał:

pozdejmowałem limity przepustowości w karcie graficznej

na pewno pomoże... 

 

3 godziny temu, kostek515 napisał:

Ktoś ma pomysł co może być tego problemem?

tak

 

3 godziny temu, kostek515 napisał:

10mb/s

nie musisz nawet pisać nic więcej...

 

1. uszkodzenie kabla

2. uszkodzonie karty sieciowej

3. uszkodzenie portu w routerze/switchu

 

3 godziny temu, kostek515 napisał:

Dodam też że problem występuje tylko na moim laptopie

 

rozumiem że podłączałeś inne urządzenia po tym samym kablu? jeśli tak to pkt 2

 

kostek515
komentarz
komentarz
19 godzin temu, kostek515 napisał:

pozdejmowałem limity przepustowości w karcie graficznej

Mój błąd, chodziło mi o limity w karcie sieciowej. W takim razie z powyższej odpowiedzi obstawiam ze problem leży w karcie sieciowej ponieważ stestowalem też prędkość Internetu w innym domu i były identyczne wyniki co w moim. Dzięki za pomoc :)

gavron7
komentarz
komentarz
6 godzin temu, kostek515 napisał:

mi o limity w karcie sieciowej.

rozumiem że chodzi ci o prędkośc połączenia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.