x-kom hosting

[1300 zł] Monitor pod PS5 - 27 cali

Azterias
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Mam budżet 1300 zł, chce kupić monitor typowo pod gry i konsole PS5, okazjonalnie będę podłączać go pod laptopa, żeby programować/przeglądać internet. 27 cali. Co polecacie? 

 

Widzę też fajną promocje na X-KOM na Xiaomi Mi 2K Gaming Monitor 27EU

https://www.x-kom.pl/p/684903-monitor-led-27-xiaomi-mi-2k-gaming-monitor-27eu.html

Czy opłaca się dołożyć? 

A może warto dołożyć i będzie mega duża różnica przy LG UltraGear 27GP850-B QHD Nano IPS 1ms 165Hz? 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

Jeśli chodzi o Xiaomi, to naprawdę bardzo dobry monitor, tym bardziej że można było go do nas dorwać za 999 zł, co jest świetną. To co wyróżnia go na tle konkurencji to bardzo cienkie ramki, co jest bardzo fajnym bajerem jeśli chciałbyś postawić dwa monitory obok siebie. 

Czy dopłata do LG ma sens? No tutaj bym się kłócił. Czernie będą gorsze, ale za to kolory bardzie nasycone i ghosting będzie mniejszy. 

Jeśli miałbym dokładać to do iiyama G-Master GB2770QSU. To też IPS, ale z wyjątkowo dobrym kontrastem. W LG kontrast wynosi ~ 900:1, w Xiaomi ~1050:1 , a rzeczonej iiyamie ~1300:1. 
Mowa tutaj o mierzonych wartościach, a nie liczbach podawanych przez producenta. 
Tutaj jak podobnie jak w przypadku LG inputlag jest bardzo niski, kolory nasycone, ale ten kontrast robi tutaj robotę. Podstawa jest w pełni regulowana, więc tutaj się nie zawiedziesz ;) 
 

Azterias
komentarz
komentarz

Chyba jednak postawie na coś tańszego i wezmę Monitor Samsung Odyssey G55A LS27AG550EU 1ms 165Hz.

Co myślicie? 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Bardzo dobre czernie, ale G5 dosyć wyraźnie smuży. Tutaj najwięcej zależy od tego, czy Ci to przeszkadza. 

Azterias
komentarz
komentarz

Ten ghosting jest zauważalny przy graniu w gry czy tylko przy teście z UFO? :huh:

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Jeśli grasz głównie w np. CS:GO czy inną grę wymagającą szybkich ruchów kamerą, to zdecydowana większość użytkowników zobaczy, że obraz w ruchu jest rozmyty. Szczególnie między jasnymi a ciemnymi teksturami - są monitory, które smużą nawet podczas przewijania tekstu. 

 

Po drugiej stronie barykady są osoby, które w grach tego w ogóle nie widzą, ale mi po prostu wydaje się, że nie korzystali wcześniej z ostrego monitora. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.