x-kom hosting

Problem z mychą

DarkGaret
utworzono
utworzono

no to witam wszystkich. nie wiedziałem gdzie wsadzić ten temat więc wsadziłem go tutaj. Otóż mam problem z myszką, a dokładniej z portem. ale od począku. Jakiś czas temu pożyczyłem na dłuższy czas od kolegi kompa. Po pewnym czasie oddałem go i teraz znowu go mam bo tym jak stał nieużywany jakieś pół roku. No i jest on dosyc stary jak na dzisiejsze czasy bo jest to celron 433 Mhz. No a problem tkwi w tym że port jest (chyba tak to sie nazywa) szeregowy. i podłączam go na płycie w miejsce na COM1 ale po podłączeniu myszki nie wykrywa jej. myszka jets w 100% dobra a portów tych mam aż trzy i żaden nie działa ale wątpie że wszystkie są epsute. Help!!

remix
komentarz
komentarz

zalatw sobioe przejsciowke do myszki i podlacz ja do okrąglego wejscia takeigo jak do klawiatury powinny byc2

DarkGaret
komentarz
komentarz

a zapomniałem dodsać... mam dwie przejściówki na te współczesne wejścia okręgłe i też dupa... z czego jedna z przejściówek jest nowa...

olej3232
komentarz
komentarz

A sprawdzałeś myszkę na innym kompie?

swidruxxx
komentarz
komentarz

najpierw sprawdź myszke na innym kompie jak działa na innym to musisz zainstalować jeszcze raz stery do płyty głownej!

DarkGaret
komentarz
komentarz

no myszka działą na 100% bo była już sprawdzana. Hmm zainstalować sterowniki do głównej? a skąd je ściągnąć? i wystarczy normalnie zainstalować pod winndowsem?

swidruxxx
komentarz
komentarz

daj dokładną nazwe płyty głównej!!! to sie poszuka jak nie wiesz to zciągnij sobie

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

i tam będzie pisać i sam też spróbuj poszukać do niej sterów

[ Dodano: 2007-03-15, 06:39 ]

tak pod windowsem

DarkGaret
komentarz
komentarz

A-Trend ATC7300M

swidruxxx
komentarz
komentarz

http://www.filesearching.com/cgi-bin/s?t=n...atrend/atc7300m

http://www.google.pl/search?client=firefox...Szukaj+w+Google

w tym drugim masz google to sam spróbuj poszukać może coś znajdziesz

[ Dodano: 2007-03-15, 11:25 ]

sorki to jest bios to pierwsze

[ Dodano: 2007-03-15, 11:28 ]

nie moge znależć osobnych sterów

pewnie nie masz orginalnej płyty/dyskietki do niej?

DarkGaret
komentarz
komentarz

niestety nie mam... gdyz to ie mój komp, a wątpie aby kolega mial...

swidruxxx
komentarz
komentarz

no to ciężka sprawa a myśleże to byłoby w stanie pomóc pozostaje ci ostre szukanie na google i różnych forum

DarkGaret
komentarz
komentarz

hmm są jeszcze dwie interesujące rzeczy choć nie wiem czy będą to wskazówki. Otóż gdy podłączam naped dvd to w biosie jest wykrywany, natomiast w windowsie juz nie. I druga rzecz to ze jak wchodze w panel sterowania/system/menadzer urządzeń to jest pokazane ze "bios typu plug and play" nie jest bodajze zainstalowany. Uaktualniłem biosa i dalej jest to samo. nie wiem moim zdaniem moze to byc z tym zwiazane.

swidruxxx
komentarz
komentarz

powrzucaj patche do windowsa i zobacz wtedy

DarkGaret
komentarz
komentarz

wczesniej mialem zainstalowanego na dysku ktory podlaczalem d tego kompa windowsa ME. wlasnie przed chwila skonczylem instalowac xp i bledy z tym ze nie pokazuje DVD i BIosa naprawiły się... Ale mycha dalej nie działa...ehh

swidruxxx
komentarz
komentarz

to już nie wiem tak jak mówiłem najważniejsze stery do płyty!!! których nie masz!!! i ja też nie moge znaleźć

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.