x-kom hosting

Jak sciszyc pc

jalubiegaz
utworzono
utworzono

Witam mam problem z głośnością pc. Jest bardzo głośny gdy włączana jest grą która jest bardziej wymagająca, prawdopodobnie ten głośny dźwięk produkuje wentylator CPU, nie wiem jak go sciszyc już był on wymieniany kilka razy i w żadnym przypadku nie było ciszej

 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Musimy znać Twoje podzespoły aby powiedzieć jak je wyciszyć.

Podaj model procesora, płyty głównej i karty graficznej.

Chłodzenie na procesorze masz fabrycznie, czy było wymieniane na jakieś inne?

jalubiegaz
komentarz
komentarz

Chłodzenie pc mialem oryginalne stockowe od Intela, teraz mam chłodzenie silentiumpc Spartan 4

procesor-Procesor    Intel(R) Core(TM) i5-3570 CPU @ 3.40GHz, 3701 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4

karta graficzna- radeon (tm) rx 470 graphics

plyta glowna-     Gigabyte Technology Co., Ltd. -   H61M-D2-B3
 

leelareso
komentarz
komentarz

jak uciszyć ??? Zapłać $$$$$$$ za wodne chłodzenie albo w biosie zmień krzywe wentylatorów tak aby ci pasowało i procesor/karta się nie przegrzewały

jalubiegaz
komentarz
komentarz

nie mam $ tylko Pln

 

moglbym troche spowolnic obroty wentylatora jakims programem aby bylo ciszej, ale boje sie ze pc sie przegrzeje czy cos

 

to pomoze ktos?

 

  • Haha 1
Mogeto
komentarz
komentarz

Upewnij się czy wentylator od procesora jest tym najgłośniejszym. Zatrzymaj go palcem na chwilę i będziesz słyszał czy jest różnica.  Jeśli wentylator procesora okaże się najgłośniejszy -  wchodzisz w bios płyty głównej, zakładka PC Health Status i ustawiasz CPU Smart FAN Control na Silent. Zapisujesz zmiany i wychodzisz.

 

Pobierasz sobie program HWMonitor, zostawiasz włączony w tle i po jakimś czasie sprawdź czy karta graficzna oraz procesor nie przekraczają 85 stopni przy pozycji MAX.

 

 

jalubiegaz
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra sobaczymy

 

 

pc dziala odrobine ciszej przy wiekszym obciazeniu , ale nie ma jakies duzej roznicy, temperatura jest w okolicach 70 stopni

anioł2009
komentarz
komentarz

Najglosniejsze podzespoly to cooler cpu, grafika i zasilacz. Na cpu masz spartana jego mozna wyciszyc ale pytanie czy on nie wchodzi na wysokie obroty bo pasta juz stara ?? Gpu to samo mozna ustawic krzywe wentylatorow tak aby uzyskac kompromis cisza vs temperatury a dodatkowy undervolting pomoze przy uzyskaniu nizszej temp = ciszy. Zasilacz jesli warczy mu wentylator to rozbierasz i wymieniasz na nowy cichy wentylator ale o tym trzeba miec pojecie. Wszystko mozna wyciszyc.. 

jalubiegaz
komentarz
komentarz

Mogę prosić o więcej informacji na temat tych krzywych wentylatorów? Co to jest i jak się to konfiguruje aby było dobrze ?

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Krzywa wentylatorów określa zależność obrotów wentylatora/ów od temperatury chłodzonego elementu.@Mogeto pisał jak dostosować krzywą obrotów wentylatora na chłodzeniu CPU. A jeśli chodzi o ustawienie tej krzywej dla wentylatorów na karcie grafiki, najlepszy pod tym względem jest Msi afterburner, taka aplikacja.

Mogeto
komentarz
komentarz

Zdjąłeś panel boczny komputera i upewniłeś się, czy faktycznie wentylator procesora jest najgłośniejszy? Może hałasuje coś innego, a nie sprawdziłeś tego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.