x-kom hosting

niebieski ekran bsod w losowych momentach, Windows 10

Velture
utworzono
utworzono

Witam, Co jakiś czas czy to po graniu w jakąś grę, bądź też takie codzienne rzeczy jak przeglądanie internetu z włączoną muzyką lub bez wywala cały czas niebieski ekran bsod, nie podkręcałem karty ani procesora wszystko jest na domyślnych ustawieniach.

system to windows 10 pro wersja 22H2

Procesor Amd Ryzen 5 3600

pamięć ram Good ram IRX3000D464L16S/8G

Karta graficzna GTX 1660 TI

Dysk KINGSTON SA1000M8480G

 

BlueScreenView_fSN0OOMS4c.png

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Bsod z kodem a najczęściej oznacza niestabilną/uszkodzoną pamięć RAM. Sprawdź pod tym kątem. Możesz najpierw (nie bawiąc się  na razie w uruchamianie bootowalnego memtesta czy innych narzędzi do testowania RAM) np. wyłączyć profil XMP dla RAM-u w biosie (jeśli jest włączony) lub przetestować działanie komputera na 1 kości RAM (o ile masz 2 kości).

Velture
komentarz
komentarz

a gdzie mógłbym wyłączyć tą opcje xmp ? bo sprawdzałem w manualu nawet i tak średnio mi to mówi.

rondloo
komentarz
komentarz

Szukaj w BIOSie opcji XMP na pierwszej stronie lub Advanced Memory Settings > Extreme memory Profile (X.M.P). Trzeba poszperać :D

AudiAWX
komentarz
komentarz

To AMD więc EMP, czy AMP...

Velture
komentarz
komentarz
Cytuj

 

bo ja posiadam płytę główną ASRock B450 Pro 4 i nie za bardzo wiem gdzie szukać opcji wyłączenia xmp a szukałem wszędzie

mógłbym wam zdjęcia wysłać jak to mniej więcej ustawiłem

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

@Velture, sprawdziłem w manualu na stronie producenta (strona 55), zakładka OC Tweaker, opcja Load XMP Setting. Natomiast powyżej tej opcji powinny być podane aktualne parametry pracy RAM tzn. na jakim profilu aktualnie działa (taktowanie, 4 podstawowe opóźnienia i napięcie na jakim działa). Masz tylko 1 kość RAM w komputerze? Jeśli tak, wtedy nie jest optymalnie bo RAM ma wtedy "ograniczoną wydajność" ze względu na pracę w trybie single channel.

Velture
komentarz
komentarz

Niby mam ustawione na domyślną wartość a jednak dalej wywala bluescreeny

tym razem jakiś inny błąd jest ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY BlueScreenView_QzAJgq6a22.png.b172c533fb8750a323fcc703fc00b6d5.png

toska78
komentarz
komentarz

Pokaż zrzut z CrystalDiskInfo, może być portable. Żeby było widać wszystkie parametry. W komputerze masz 1 czy 2 kości RAM?

Velture
komentarz
komentarz

tak mam dwie kości ram

DiskInfo64_fIabazXtim.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk jest zdrowy choć ma dużo operacji odczytu.

toska78
komentarz
komentarz

To przetestuj działanie komputera na 1 kości RAM, naprzemiennie.

  • 2 tygodnie później...
Velture
komentarz
komentarz

witam, przepraszam że tak późno odpisuje, ale musiałem komputer znowu złożyć w całość i tym razem mam jedną kość ram nieco szybszą i tak dalej są problemy z bluescreenami.

 

logi.txt

przesłałem wam całe logi tego bsod

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.