x-kom hosting

DELL S3422DWG 34 z HUAWEI MateBook 14 (Ryzen 7 4800H)?

kardon1985
utworzono
utworzono

Witam,

 

Planuję zakup monitora DELL S3422DWG 34' i chciałem zapytać czy ktoś miał z tym monitorem do czynienia, sprawdza się czy lepiej szukać innego modelu w tej cenie o takiej przekątnej i rozdzielczości (do max 2500 PLN)?

Drugie pytanie:  poprzez stację Lenovo ThinkPad USB-C Dock Gen2, chcę do tego monitora (lub podobnego) podłączyć laptopa Huawei MateBook 14 - kablem USB-C. Mam takie rozwiązanie obecnie w użyciu, ale z monitorem DELL U2719D i działa, nie jestem jednak pewny czy z planowanym nowym monitorem to również będzie działać (dużo wyższa rozdzielczość )? Zależy mi na takiej konfiguracji, ponieważ pod Lenovo Dock Gen2 podłączam raz laptopa prywatnego (wspomniany MateBook 14 ) innym razem służbowego Lenovo T490, przekładając tylko kabel USB-C. Wygodne rozwiązanie ponieważ przełączając tylko 1 kabel między laptopami, dostają ładowanie, wyświetlają ekran również na monitorze i mają od razu dostęp do wszystkiego co jest podłączone poprzez porty USB do stacji dokującej Lenovo. 

 

Z góry dzięki za odp.

Kardon

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

Jeśli Twoja stacja do dokładnie ten model, to z tego udało mi się znaleźć w Internecie na jej temat zarówno za pomocą kabla HDMI 2.0 jak i DisplayPort 1.4 uda Ci się wypuścić obraz wraz z wysokim odświeżaniem na monitor UWQHD. 

Odnośnie samego monitora, to bardzo dobry wybór - jasny panel VA (z wysokim kontrastem) i wysokim odświeżaniem. O kwestiach gamingowych nie będę się tutaj rozpisywać, bo zakładam, że ma być to panel do pracy biurowej ;) 

kardon1985
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuję za odp. X-KOM. Tak, mam dokładnie ten model stacji dokującej. 

Monitor będzie używany głównie do pracy biurowej. W niedalekiej przyszłości, może również to sporadycznego grania, ale wówczas głównie strategie, żadne szybkie "strzelanki".

Jedno co mnie jeszcze zastanawia, to czy mój MateBook 14 z Ryzen 7 4800H da radę udźwignąć planowaną konfigurację - tzn. dzięki stacji dokującej i jeden kabel USB-C połączony do niej, dostawać ładowanie oraz wyświetlać obraz na własnym ekranie + przesyłać 3440x1440 z co najmniej 60Hz na monitor DELL który będzie podłączony do ThinkPad USB-C Dock Gen2?

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Na 90% nie, bo USB-C w laptopach z procesorami AMD, to zwykłe porty USB-C, które są w stanie wypuścić obraz. Tutaj musiałbyś mieć laptopa ze złączem ThunderBolt, a ta technologia jest Intela. 

kardon1985
komentarz
komentarz

Hmmm.... Teraz jestem trochę zmieszany.

Obecnie mam tak:  jeden kabel (USB-C) łączący Matebook14 z stacją ThinkPad USB-C Dock Gen2. Monitor DELL U2719D jest podłączony poprzez HDMI do stacji dokującej (nie laptopa). Matebook14 jest ładowany przez stację i jednocześnie mam obraz wyświetlany na laptopie jak również wysłany na monitor DELL U2719D.

Rozumiem, że Twoja (X-KOM) negatywna odpowiedź jest podparta tym, że planowany nowy monitor ma wyższą rozdzielczość niż obecny DELL (planowany nowy: 3440x1440; obecny: 2560 x 1440) i wówczas to już nie zadziała?

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Może się uda, a być może nie, dlatego też nie dałem 100% pewności nie dałem, ale masz rację - chodziło mi tutaj o rozdzielczość i przepustowość łącza. 

 

Przykładowo niektóre stacje mimo certyfikacji pod Thunderbolt4, po podłączeniu do nich dwóch monitorów, już nie obsługują np. portów USB - w tym przypadku może być podobnie, bo złącze w laptopie będzie ograniczeniem. 

Tak naprawdę jeśli nie znajdziesz drugiej osoby z tą samą stacją, laptopem oraz monitorem o takiej lub podobnej rozdzielczości, to pozostaje tylko sprawdzenie tego na własnej skórze. 

kardon1985
komentarz
komentarz

Taki test graniczny z cudem X-KOM, ale mogę w domu podłączyć TV 4K zamiast monitora. Jeśli uda się z TV, to na 99% nowy DELL powinien też współpracować:)? 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

TV ma wyższą rozdzielczość, więc jeśli ruszy ładowanie + wyświetli obraz 4k w 60Hz to masz pewność, że wszystko będzie działać poprawnie. 

kardon1985
komentarz
komentarz

Test wykonany :). Rezultaty:

1) Laptop MateBook14 (Ryzen 7 4800H) -> kabel USB-C -> Stacja Lenovo ThinkPad USB-C Dock Gen2 -> kabel HDMI 2.0 -> TV 4K:

Laptop wyświetla obraz na własnym ekranie w roz. 2160x1440 - 60Hz oraz na TV w roz. 3840x2160 z 59.9 Hz (patrz załączone poniżej obrazy). W tym samym czasie jest też ładowany, urządzenia podłączone do stacji dokującej przez USB-A działają!:hurra:.

2) Laptop Lenovo ThinkPad T490 > kabel USB-C -> Stacja Lenovo ThinkPad USB-C Dock Gen2 -> kabel HDMI 2.0 -> TV 4K:

Tutaj niemiła niespodzianka:smutny:. Laptop wyświetla obraz na własnym ekranie w roz. 1920x1080- 60Hz, ale na TV w roz. 3840x2160 daje radę tylko z 30Hz. W tym samym czasie jest też ładowany, urządzenia podłączone do stacji dokującej przez USB-A działają. Podobnie jest gdy podłączę TV 4K bezpośrednio do laptopa (omijam stację dok.) poprzez kabel HDMI - daje radę wyświetlić 3840x2160 ale z 30Hz....

Podejrzewam, że T490 to trochę starczej generacji laptop i ma pewnie starszej generacji kartę, złącze???

 

Drogi X-KOM, mając na uwadze powyższe jestem zainteresowany zakupem DELL S3422DWG. Czy jest szansa na rabat na zakup w waszym sklepie internetowym? Za ok. 2,3 miesiące otrzymam nowego laptopa Lenovo z pracy i zakładam, że nowy model pociągnie konfigurację tak jak MateBook 14.

 

Pozdrawiam i wielkie dzięki za zainteresowanie, porady!

 

 

Dane - ekran laptopa MateBook14.jpg

Dane - ekran tv 4K.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.