x-kom hosting

Drugi dysk twardy uniemożliwia rozruch

Helos 00111
utworzono
utworzono

W moim PC-cie są dwa dyski: HDD i SSD (system Windows 10 na ssd). Niedawno laptop mojego kolegi przestał działać. Wtedy wezwałem innego kolegę, po czym we trójkę podłączyliśmy jego dysk do mojej płyty głównej. Pomijając przyczynę awarii laptopa, mój kłopot jest taki: Jak uruchomiłem komputer, pojawił się komunikat "Operating system not found. Press any key to repeat boot sequence." Potem poprzełączałem kable i system się uruchomił. W oknie mojego komputera był jednak tylko dysk C. Wyłączyłem komputer, podłączyłem dysk HDD (do którego nie wiedzieć czemu był podłączony jeden kabel zamiast dwóch), a jak zrobiłem rozruch, to zobaczyłem, że w BIOS-ie są wskazane obydwa dyski, a po chwili... "Operating system not found. Press any key to repeat boot sequence". Komputer nie pozwala uruchomić systemu, gdy podłączony jest dysk D: (HDD). Co mogę zrobić? Potrzebuję obydwu dysków...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.