x-kom hosting

Podłączenie dysku pod laptop w celu skopiowania danych

marta-
utworzono
utworzono

Cześć, 

Czy jest możliwość podłączenia dysku HITACHI model HTS721010CLA332 1TB HDD do laptopa LENOVO za pomocą jakiejś przejściówki USB czy czegoś w tym stylu? 
Brat sprzedał komputer, na którym jest trochę rodzinnych zdjęć na których mi zależy, jestem w temacie zielona, a serwis do odzyskiwania danych zawołał 1800zł, aż tak mi nie zależy na tych zdjęciach :) ale chciałam spróbować, czy mogę sama to jakoś odzyskać
Z raportu serwisu nie wynika, żeby dysk był uszkodzony, poza tym komputer w momencie sprzedania normalnie działał, więc zakładając że jest sprawny, czy ktoś może stwierdzić co musiałabym kupić, żeby podłączyć ten dysk tylko w celu odczytania danych. Rzeczy na których mi zależy są tylko na tej partycji(?) D, na C był system i aplikacje, na których mi nie zależy. 

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki :)

Gawel
komentarz
komentarz

W twoim przypadku najlepiej poprosić kogoś kto ma PC żeby go podłączył i zgrał ci dane na dysk zewnętrzny ( taki dysk ci się przyda na przyszłość ). Możesz kupić obudowę albo kable do podłączenia pod USB. Ale nawet jak zgrasz zdjęcia to kable ci pozostaną i pewnie już ich nie użyjesz, tak samo obudowa bo to dysk 3,5 " wątpię czy jej będziesz używać. Skoda kasy. Niech ktoś sprawdzi czy dostanie się do zdjęć, na kopię zdjęć kup dysk zewnętrzny 2,5" 

  • 2 miesiące później...
AhamBoi
komentarz
komentarz

Hej, nie wiem czy jeszcze potrzebujesz pomocy, ale ja skorzystalem z tego programu https://github.com/AlienBo1sy/DriveSaver

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.