x-kom hosting

Dołożenie ramu - problem

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Zaaq ,
Zaaq
utworzono
utworzono (edytowane)

Siema, dokupiłem 8 gb ramu (2x4 gb) po włożeniu ich i odpaleniu kompa monitor jest czarny...a komputer samoczynnie się cały czas restartuje.


Od razu mówie, że sprawdzałem wszystkie warianty z przekladaniem kości, starych i tych nowych, w rozne sloty itd. i z tego co zauważyłem komputer odpala się normalnie tylko w slotach 1 i 3.

 

A gdy chce odpalic kompa mając włożony ram w slotach 2 i 4 komputer się restartuje przy uruchamianiu (i to na kościach tych starszych które miałem i tych nowo kupionych)
 

Baterie biosu też wyjmowałem


Ktoś wie w czym może być problem ?? z góry dzięki za pomoc.

 

 

Procesor - i5 - 3570k

Karta - gtx 960 2 gb

płyta główna - z77a-g43

zasilacz - TS XFX 550

 

 

  @EDIT

 

Dziwne rzeczy się dzieją... odszedłem od kompa nic nie robiłem po około godzinie znowu wsadziłem kości i już komp działa na 3 kościach....przy włożonych 4 kościach nadal problem występuje.

 

 

Ale odpalilem program CPU-Z i pokazuje mi, że mam kości w slotach 1,3,4 a w rzeczywistości mam w slotach 1,2,3.... o co chodzi ? 

leelareso
komentarz
komentarz

piny od procesora nie są krzywe? albo nie brakuje? Bo to podobne objawy do tego

  • Rekomendowana odpowiedź
Zaaq
komentarz
komentarz

Jestem w lekkim szoku :o... nic nie szperałem w skrzynce, w biosie itd. i problem sam się rozwiązał. Już działają wszystkie 4 kości i komputer się odpala normalnie. 


 

  • Super 1
leelareso
komentarz
komentarz

Co nie zmienia faktu, że coś i tak jest nie tak z komputerem. Odpal jakiś program np aide albo memtest i zobacz czy nie będzie sypać błędami.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.