x-kom hosting

Poszukuję nowej karty sieciowej WIFI do mojego pc, najlepiej pod złącze PCIe

igor_rodziewicz
utworzono
utworzono

Hej, chyba muszę wymienić kartę sieciową. Ostatnio zauważyłem spadek prędkości Internetu na moim komputerze stacjonarnym,  zrobiłem więc test w Speedtest by Ookla. Otrzymałem wynik download 1.71Mbps oraz upload 2.37Mbps, ping 277, co jest wynikiem bardzo słabym. Karta sieciowa to TP-Link TL-WN881ND na PCIe 1x. Wyłączyłem więc tę kartę i podpiąłem testowo TP-Link TL-WN422G (z szuflady) na USB poprzez panel przedni (pokazuje mi USB 2.0). Wyniki to odpowiednio 1.09Mbps/3.48Mbps/305. W tym samym czasie wykonałem identyczny test prędkości łącza internetowego w mojej sieci domowej WIFI za pomocą telefonu Xiaomi Mi10T Lite 5G, wyniki to odpowiednio 201Mbps/50.4Mbps/7. Co o tym sądzicie i... jaką kartę sieciową, najlepiej na PCIe polecacie, w budżecie nie za milion dutków (może być używana). Internet to światłowód od Orange z routerem od nich. Ktoś coś? 

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, igor_rodziewicz napisał:

co jest wynikiem bardzo słabym.

wcale nie, to normalny wynik

 

Godzinę temu, igor_rodziewicz napisał:

Co o tym sądzicie

j.w. jest to normalne

 

dlaczego? może najpierw sprawdź sprzęt na jakim sprawdzasz:

 

881:

image.png.41bf48fb366c17dc094b977df06ce573.png

422:

image.png.3d0ff8ca5c5f3d38acb47984c1c5e3e2.png

 

Mi10T:

image.png.66c6fbaac99abab434f1b7b157125eaf.png

 

czujesz różnicę?

 

a poza tym poczytaj:

 

 

 

 

 

Edytowane przez gavron7
igor_rodziewicz
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, gavron7 napisał:

jest to normalne

To nie jest normalne w sytuacji, gdy jeszcze tydzień temu filmy 1440p oglądałem na moim 32-calowym monitorze bez zacinek a teraz mam nawet problem z płynnością przy 720p. Nie ma tego na sprzęcie mobilnym, umiejscowionym w dokładnie tym samymn miejscu dlatego proszę o radę, jaką kartą sieciową wifi zastąpić tą, która jest w pececie. Co mógłbyś zaproponować? Bo jak widać problem jest z urządzeniem odbiorczym skoro dwa różne umiejscowione dokładnie w tym samym miejscu mają różną wydajność (czyli różną, i to diametralnie, prędkość odczytu, wysyłu jak i ping).

Edytowane przez igor_rodziewicz
gavron7
komentarz
komentarz
59 minut temu, igor_rodziewicz napisał:

To nie jest normalne

jest, bo to fale radiowe. Jaką masz pewność że nic się nie zmieniło w otoczeniu? Ale uprzedze Twoje "nic" - otoczenie nie oznacza Twojego pokoju/domu...

 

Godzinę temu, igor_rodziewicz napisał:

Nie ma tego na sprzęcie mobilnym

Czytałeś to co podałem wyżej? Widziałeś screeny? Twój telefon ma karte sieciową na 5GHz! Na 2.4 nie osiągniesz więcej niż 75Mb/s!

 

Godzinę temu, igor_rodziewicz napisał:

Bo jak widać problem jest z urządzeniem odbiorczym

Nie ma, problemem jest fizyka i brak poprawnego ustawienia bądź co bądź swojego sprzętu przez użytkownika :( ale to normalne, wyjmujemy z pudełka i "niby" działa, a jak nie działa tak jak oczekujemy to najwyraźniej jest do śmieci :( 

 

Jeśli chcesz się pozbyć tego w pełni działającego sprzętu to chętnie przygarnę. A skoro uważasz, że to śmieci to oczywiście za freeko

 

Godzinę temu, igor_rodziewicz napisał:

mają różną wydajność (czyli różną, i to diametralnie, prędkość odczytu, wysyłu jak i ping).

To tylko potwierdza że nie masz pojęcia o czym mówisz, mało tego nawet nie przeczytałeś tego co Ci podlinkowałem :(

 

 

igor_rodziewicz
komentarz
komentarz
Dnia 20.12.2022 o 20:51, gavron7 napisał:

Czytałeś to co podałem wyżej? Widziałeś screeny? Twój telefon ma karte sieciową na 5GHz! Na 2.4 nie osiągniesz więcej niż 75Mb/s!

 Dlatego zaproponuj mi najtańszą sensowną kartę do mojego PC na interfejsie PCIE w standardzie Wi‑Fi 6 (802.11ax) osiągającym prędkości 600–9608 Mbit/s - będzie szybciej niż na smartfonie, nieprawdaż? 

gavron7
komentarz
komentarz

Nie, po wifi nikt Ci nie zagwarantuje żadnych prędkości. Poza tym kup sobie co tylko sobie znajdziesz, nie ma to najmniejszego znaczenia bo efekt będzie dokładnie taki sam.

 

  • Co? 1
igor_rodziewicz
komentarz
komentarz
Dnia 24.12.2022 o 09:18, gavron7 napisał:

efekt będzie dokładnie taki sam


Efekt nie może być taki sam jeśli dwa różne urządzenia ustawione dokładnie w tym samym miejscu dają diametralnie inne wyniki - jeśli zatem wymienię kartę sieciową w PC na taką samą (tj. o charakterystyce nie gorszej) jaka jest w telefonie to powinienem otrzymać podobny (zbliżony) wynik jaki otrzymuję w telefonie, szczególnie biorąc pod uwagę działanie na tym samym kanale. Czyli reasumując: upgrade karty sieciowej do wydajniejszego/szybszego/sprawniejszego/nowszego (niepotrzebne skreślić) etc modelu podniesie prędkości w PC do poziomu prędkości w telefonie - i takiej karty szukam.

Tak więc proszę osoby obeznane o zaproponowanie mi modelu karty sieciowej do PC o parametrach zbliżonych (nie gorszych) jaki jest w smartfonie. Oczywiście user @gavron7 nie będzie umiał nic zaproponować bo nawet nie potrafi poprawnie odczytać modelu mojego smartfonu, który posiadam (wg niego jest to Mi10T a prawidłowy to Mi10T Lite, mający - odczytane z aplikacji Device Info HW - kartę w standardzie 802.11ac tylko [ale wspierane i 2.5Ghz i 5Ghz, czego aktualnie karta w moim PC nie wspiera]).

BTW- Jako alternatywę poproszę też o model karty sieciowej wspierającej też standard 6Ghz ponieważ planuję wymianę routera/modemu w mojej sieci domowej.  

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.

gavron7
komentarz
komentarz

Skoro tak uważasz. Spox. Jak uda już Ci się fizykę oszukać to proponuję to to opatentować to dostaniesz dużo kasy ;)

 

 

  • Haha 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.