x-kom hosting

Monitor 24 fhd 100hz+ wymagany jak najniższy czas reakcji

adrianoo
utworzono
utworzono

Witam,

Szukam monitora do gry mmorpg w którą gram na topowym europejskim poziomie gdzie najważniejszą rzeczą jest tam czas reakcji. Stąd moje poszukiwanie monitora z jak najniższym czasem reakcji, chciałem już kupować monitor z matrycą TN bo mają najniższe czasy ale znajomy uświadomił mnie że monitory IPS już dogoniły TN'ki pod tym względem. 

Dlatego proszę się was o poradę czy jest jakiś monitor IPS z czasem porownywalny do TN który mógłbym zakupić, czy jak mi zależy na czasie lepiej szukać TN? 

Monitor będzie mi tylko służyć do tej jednej gry mmo + zwykłe przeglądanie internetu do niczego więcej. Zależy mi na 24 cale, fhd, powyżej 100 hz i jak najniższy czas reakcji, może być zakrzywiony.

GPU/CPU jakie posiadam - Radeon 5600 i POWERCOLOR Radeon RX 6600 8gb

 

Budżet tak do 1000 zł (może być więcej - zawsze mogę kupić używany)

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

IPSy nie tylko dogoniły, ale i też przegoniły TN-ki w wielu kwestiach. nawet jeśli chciałbyś kupić typowo e-sportową TN-kę, która pojawi się na turniejach e-sportowych, czyli XL2546K, to koszt niemal dwa razy większy niż zakładany przez Ciebie budżet. 
Poza tym ten monitor na codzień będzie udręką, sprane kolory, słabe kąty widzenia. Tak czy siak, żeby wykrzesać z niego możliwie najwięcej DyAc powinien być włączony, a niestety migotanie (niezauważalne dla oka) powoduje u wielu osób bardzo szybkie zmęczenie wzroku. 

Takim liderem wśród IPS-ów 144Hz FHD jest iiyama GB2570HSU. Tutaj prócz niskiego czasu reakcji na tle konkurencji wyróżnia się kontrastem, który wynosi ~1280:1, co jest świetnym wynikiem wśród matryc IPS, które w większości oscylują w około 900-1000:1, a wysoki kontrast to dobre czernie. 
Warto też wspomnieć, że producent postawił na w pełni regulowaną podstawę, więc jeśli nie planujesz go wieszać na ramieniu, to duży plus. Jak mantrę powtarzam, że dobry monitor to też ergonomiczna podstawa. 

Pasibrzuch1990
komentarz
komentarz

ACER Nitro VG240YSbmiipx w Media expert jest promocja

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.