x-kom hosting

Czy zasilacz da sobie radę z zestawem?

NeriS.
utworzono
utworzono

Cześć ostatnio kupiłem części do komputera które polecono mi na forum. Wszystko fajnie chodzi, tylko mam pytanie czy zasilacz to utrzyma ? Po pierwsze na płycie głównej mam atx 12v 2x4 a zasilacz ma jedną kostkę po 4piny podłączyłem ją i narazie nie widzę jakiś problemów normalnie chodzi tylko nie wiem czy będzie stabilnie pod obciążeniem ? Po drugie to mam kartę gtx970 4gb która ma zasilanie 1x8+1x6 po podłączeniu 1x8 i na odwrót karta świeci na chwilę działają wiatraki i pokazuje komunikat aby podłączyć zasilanie także zamówiłem rozgałęźnik https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/kable-do-komputera/przewody-komputerowe/kabel-2x-pci-express-pci-express-delock-0-3-m?gclid=Cj0KCQiAqOucBhDrARIsAPCQL1aWHgHLCO1NDQT1DzOlMMWFrc-KCfDDUzomHrN5CDT_40yNYZdkP1QaAnciEALw_wcB nie wiem czy zadziała ale już zamówiłem. Nie wiem czy to pobiera dużo prądu ale do tego dochodzi jeszcze  ram 4x4 1600 1.5v, procesor Xeon e3 1240 v3, chłodzenie Spartan 5 rgb + jakieś tam 3 wiatraczki. Zasilacz to Chieftec 500w zdj:https://imgur.com/a/Vn3f1hA czy on to udźwignie? Czy trzeba zmienić na coś wydajniejszego? Z góry dzięki za podpowiedzi.

Sławomir
komentarz
komentarz

Karta pobiera około 150W, procesor 80-100W, cała platforma pewnie podejdzie pod 300W.

W teorii zasilacz ma 100W zapasu.

Jednak czy da rade bez przeszkód zasilić cały sprzęt, tego się dowiesz podczas użytkowania.

Może podawać nierównomierne napięcie, prowadzić do dropów fps, powodować zawieszanie/ wyłączanie się zestawu.

Jak doświadczysz czegoś z tych rzeczy, może to oznaczać iż nie radzi on sobie z dostarczaniem mocy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.