x-kom hosting

Po usunięciu przez bcdedit linuxa i skasowaniu jego partycji w nadal pokazuje się w boot menu

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: superuserek ,
superuserek
utworzono
utworzono

Witam,

usunąłem linuxa wg tego tutoriala 

(usunąłem go przez bcdedit i skasowałem partycję). nadal pojawia się on na liście w boot menu. boję się go uruchamiać. co mogę zrobić by go skasować z boot menu?

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Uruchom pod windowsem msconfig (konfiguracja systemu) i sprawdź w zakładce Rozruch czy oprócz windowsa jest linux. Jeśli jest to wiesz co można zrobić.

Edytowane przez toska78
superuserek
komentarz
komentarz

nie ma

co zrobić żeby zniknął z boot menu w uefi, czy mogę go zbootować i nic się nie stanie?

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli chodzi o usunięcie linuxa Grub bootloadera materiał filmowy. Zakładam że bios masz w trybie UEFI jeśli masz zainstalowany Windows 10 Lub 11.

Edytowane przez toska78
  • Rekomendowana odpowiedź
superuserek
komentarz
komentarz (edytowane)

no i jest problem.

komputer przyszedl z niezainstalowanym systemem, na ekranie z cmd nie dziala sterownik touchpada i dysku. jest identycznie przy instalatorze windowsa - trzeba wskazac sterownik z usb. jak moge wczytać sterownik do cmd? co poza tym mogę zrobić? jak będę chciał zainstalować windowsa jeszcze raz (przeinstalować) z usb to czy grub będzie stał mi na przeszkodzie?

a no i mam uefi

16714355025624721441868763675141.jpg

zrobiłem część tutoriala z poziomu cmd z windowsa, dałem partycji litere m. nie moge do niej wejsc przez cmd jako admin z poziomu windowsa. sprobowalem z recovery - nie dziala, nie odnajduje dysku. co robić?

czy jak przeinstaluję teraz windows z instalki i usunę wszystkie (także tę recovery z ubuntu) partycje i zainstaluję na nowo windows to czy pozbędę się bezproblemowo Linuxa?

------------------------------------------------------------

UPDATE OSTATECZNY: ROZWIĄZAŁEM PROBLEM, SKORZYSTAŁEM Z CMD ZA POMOCĄ SHIFT I F10 PODCZAS INSTALACJI WINDOWSA. TURORIAL ZADZIAŁAŁ, LINUX USUNIĘTY

Edytowane przez gemybs
dopisanie info
  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.