x-kom hosting

Skoki pingu w grze

Domin28
utworzono
utworzono

Witam 

Chciałem sprawdzic czy skoki pingu w grze Ark survival evolved są z winy serwera czy mojego internetu w tym celu uruchomiłem podczas gry ping na adres wp.pl no i nie zgubił pakietów ani nie było znaczących wzrostów opuznienia kiedy w grze ping wzrastał ale w tym czasie miałem też odpalony podgląd ethernetu i chciał bym zapytać czy takie coś jest normalne w przypadku skoku pingu w grze?

IMG_20221218_161812.jpg

IMG_20221218_175516.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

zobacz skale....

Domin28
komentarz
komentarz

Niestety nie znam się na tym. O tym żeby zrobić ping do np. wp.pl podczas gry dowiedziałem się z forum, dlatego zapytałem czy takie zachowanie tej skali jest czymś normalnym czy świadczy o problemach po mojej stronie lub stronie serwera gry.

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)
4 godziny temu, Domin28 napisał:

O tym żeby zrobić ping do np. wp.pl podczas gry dowiedziałem się z forum

Na logikę pomyśl. Jedziesz autem nad morze, a sprawdzasz zakorkowanie trasy w góry. Ok, fajnie tylko.... Po co?

 

A co do skali to jeśli masz internet z początku lat 90tych to tak, wtedy Ci to przeszkadza.

 

 

Domin28
komentarz
komentarz

W takim razie czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy takie nagłe skoki pingu w grze są spowodowane moim internetem? Takie skoki mam na prawie każdym serwerze w grze ale jest to jedyna gra gdzie coś takiego się dzieje(a przynajmniej jedyna gdzie jest to tak odczuwalne), z tego co się dowiedziałem inne osoby z serwera takiego problemu nie mają dlatego właśnie chciałbym to sprawdzić  

gavron7
komentarz
komentarz

najpierw

 

Domin28
komentarz
komentarz

1. Kto jest Twoim operatorem? młyn.net

2. Jaki masz sposób podłączenia do domu: 

 

b) radiowy

 

 

3. Jaki masz w domu sprzęt operatora? (zazwyczaj wypożyczony na czas trwania umowy, przeważnie dotyczy to pkt 2b i  2d) Podaj model i producenta sprzętu.:carrier poe adapter(UBI-POE-24-5),Anteny modelu nie znam.

4. Jaki jest producent i model Twojego sprzętu (router/switch/ap/karta sieciowa w komputerze):tp-link archer c6 ,Intel(R) I211 Gigabit Network Connection

5. Łączysz się po kablu czy wifi?:Kabel

6. Problem występuje na jednym czy na kilku urządzeniach?:Nie mam możliwości sprawdzenia 

tracert.png.15d7ebbd830ea5f409bc9e9e5715077d(1).png

 

Ipconfig.png.c45241ef9c946944fae307885ed9ead7(1).png

 

Route.png.f25c2a1fce50d78a0337f53ade3c7c01(1).png

 

 

gavron7
komentarz
komentarz

Może nie uwierzysz ale też mam radio i...

 

image.png.417f72a80bd5fbf1081eb40e25c0a420.png

 

 

do google mam taki ping jak Ty tuż za bazę :P

 

Generalnie z tego co widać na Twoim SS do swojej bazy masz ok, nawet bardzo ok ale dalej jest kiszka. Stawiam, że po drodze masz co najmniej jedną bazę dodatkowo, a więc zanim dojdzie sygnał do ISP krąży po całej wiosce dookoła :( Nieważne, ważne jest to że nie poradzisz nic na to :( możesz jedynie prosić ISP o pomoc. Wg tych SS operator ma problem z wyjściem na epixie, 10ms różnicy... masakra w tym czasie mój sygnał ode mnie przebywa 2x w 2 strony Atlntyk :)

 

Sorry :(

 

 

  • Dziękuję 1
Domin28
komentarz
komentarz

 Teraz już mnie upewniłeś i tak teraz jest lepiej niż rok temu, bo nadajnik jest na domu sąsiada jakieś 300 m obok, kiedyś był 6km ode mnie to nie mogłem grać wcale, jutro napisze do operatora może coś pomogą. Mimo wszystko bardzo dziękuję za pomoc :)

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Zobacz u mnie na mtr'a... Sam robiłem link, moja baza jest ode mnie oddalona 720m, moja antena oraz antena bazy jest na dachu wierzowca (11 pięter). Tuż za bazą jest już światłowód :)

 

Prędkości jakie wyciągam na tym to 100/100Mb/s więc zamykam porty bo więcej te anteny nie dają rady, ale poza tym więcej niż 20-30Mb/s mi nie potrzeba, a nawet 20Mb/s to kosmos. A ogólnie mam na dachu 2x radio. To drugie (backup) to baza jest oddalona o 3.14km przy czym jest w ścisłym centrum Łodzi. Tam również tuż za bazą światło. Transfery takie same wyciągam.

 

Backup backupu: Trzecie radio mam na balkonie (9 piętro) i tu mam z odbicia z jakiejś sieci którą "znalazłem" :P ok 30Mb/s.

 

Skonfigurowałem sobie tak, że ruch leci 1, w razie co przełącza się na 2 i na końcu na 3 radio, ot tak na wszelki wypadek :)

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.