x-kom hosting

Blue Screen podczas odpalania komputera, potem włacza sie normalnie.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: toska78 ,
Winter842
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mój problem polega na BSOD podczas odpalania komputera, płyta główna pokazuje ekran loadingu i pojawia mi sie BLUE SCREEN, dotychczas były to takie blue screeny.

unexpected store exception

Kernal Data Inpage

System Service Exception

 (TERAZ GŁÓWNIE TO PIERWSZE)

Blue screeny pojawiają się tylko po włączeniu po raz pierwszy komputera, rzeczy, które zrobiłem aktualnie.

 

DISM/SFC

CHKDSK

FORMAT

Instalowanie najnowszych sterowników za pomocą Snapy Driver.

 

Sprawdziłem jeszcze podgląd zdarzeń, tutaj kilka błędów

image.thumb.png.9358b9ab1651799f0631c4183e820f9b.png

 

 

image.thumb.png.74621a2f1e5f900c084b6e5ae4bbba26.png

 

 

image.thumb.png.9b7198d30a19057d3c67b85a795310c2.png

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

podaj dane smart z programu crystal disc info

Winter842
komentarz
komentarz

image.png.c0ec5f6a7692da7b4ad840dde85764dc.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk jest zdrowy.

  • Dobra wypowiedź 1
  • Rekomendowana odpowiedź
toska78
komentarz
komentarz

Wyłącz testowo (jeśli włączony) fastboot w systemowych opcjach zasilania. Ten błąd z 2 screena raczej bez związku z problemem z tematu. Wygląda na pozostałość po odinstalowanej aplikacji.

  • Dobra wypowiedź 1
Winter842
komentarz
komentarz

Okej narazie nie ma BSOD, ale często pojawiał się tylko po odpalaniu od nowa komputera po jakimś czasie, dam znać jutro czy błąd nadal występuje.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

@Winter842, jeśli chodzi o izolację rdzenia, nie testowałem tego pod kątem klatek, generalnie nie powinno się tego raczej wyłączać. Ale może się zdarzyć że jakaś zainstalowana aplikacja nie chce się uruchomić czy nie działa prawidłowo (wyświetla głupoty). Takim przykładem jest np. Asrock Timing Configurator, więc wyłączam tą izolację na czas korzystania z tej aplikacji, jak widać, przydatnej przy oc pamięci mój link. I działa to chyba na tej zasadzie że powtórne włączenie izolacji rdzenia jest skuteczne po odinstalowaniu takiej aplikacji.

Winter842
komentarz
komentarz

Wszystko śmiga, wielkie dzięki za pomoc <3

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.