x-kom hosting

Wywaliło korki przy podlaczeniu

czaki1981
utworzono
utworzono

Witam. Dziś wsadziłem nowego procka r7 5700x i nowy zasilacz corsair rm850x i w momencie przełączenie na zasilaczu z 0 na 1 walnely korki. Pod innym gniazdkiem komputer nie wstaje. 24 pin i 8 pin podłączone karta graficzna podłączona . Upg biosu zrobiony. Jakieś pomysły?!

eryk93
komentarz
komentarz

Jak wywaliło korki, to pewnie i poszło po podzespołach.

 

Coś padło.

czaki1981
komentarz
komentarz

Ale najlepsze jest to że nawet powera nie włączyłem . Jutro podłącze stary zasilacz i zobaczę . A czy można np włączyć sam komputer bez grafiki i dysków tylko zobaczyć np czy wiatraki rusza?

AudiAWX
komentarz
komentarz

Całe CWT.

czaki1981
komentarz
komentarz

Nic mi to nie mówi :)

AudiAWX
komentarz
komentarz

RM850x to tak naprawdę CWT. I tak im średnio te zasilacze wychodzą.
Ale masz 50% szansy że komp przeżył.
Następnym razem Asus, Phanteks, seasonik.

  • Haha 1
czaki1981
komentarz
komentarz

Ja używałem xfx 650w  przez 14 lat:)

anioł2009
komentarz
komentarz

ten corsair kupiony jako nowy ?? Bo skoro wywaliło korki od przełączenia włącznika to zasilacz coś nie teges... Nie powinien puścić dalej zwary ale na to jest szansa 50/50

czaki1981
komentarz
komentarz

Sztuka nówka z x com

 

Albioza
komentarz
komentarz

Jeśli podejrzewasz zasilacz to spróbuj wykonać jego rozruch bez innych komponentów.

Jak? Oto instrukcja pisemno-obrazkowa:

https://www.overclockersclub.com/guides/atx_psu_startup/

instrukcja wideo:

 

Oczywiście najpierw zrób "tą zworkę", następnie podepnij zasilanie i na końcu przełącz włącznik. Jeśli wywali to masz winowajcę.

anioł2009
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Albioza napisał:

Oczywiście najpierw zrób "tą zworkę

ale rm850x ma wszystkie kable czarne... jeszcze autor wysadzi sie w powietrze :E 

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Układ pinów jest taki sam, niezależnie od kolorów. Jest też w FAQ pod pytaniem 8 (Q8).

 

Quote

Całe CWT. emoji1787.png

 

Ale wiesz, że takie przypadki zdarzają się każdemu OEMowi, wliczając Seasonica?

anioł2009
komentarz
komentarz
7 minut temu, rafalluz napisał:

Układ pinów jest taki sam, niezależnie od kolorów.

Tzn my wiemy ale niedoświadczony użytkownik wystarczy ze nie zwróci uwagi gdzie jest zatrzask kabla odwróci wtyczkę i nieszczęście gotowe :E  

czaki1981
komentarz
komentarz

Podłączyłem stary zasilacz i też nic

anioł2009
komentarz
komentarz

To pewnie wysmażyło już podzespoły.

czaki1981
komentarz
komentarz

Ciekawe czy wszystkie czy tylko płytę główną 

anioł2009
komentarz
komentarz

Oddaj do serwisu, dowiesz sie wszystkiego po diagnozie 

  • Dobra wypowiedź 1
czaki1981
komentarz
komentarz

Dobra . Zachowałem się jak gówniarz . Czy podłączenie kabelka power SW nie w te piny  może wpływać na to że wywaliło korki? Podpiąłem dobrze teraz i płyta odpala karta graficzna się kręci. Na obu zasilaczach. Nic nie piszczy . Bez monitora odpalałem bo mam wszystko rozwalone w drugim pokoju. Jedynie jeszcze stary procek siedzi ale dziś już nie.sprawdze. a komputer nie odpalał bo power w sumie był nie podłączony :) Na pocieszenie zamówiłem już wcześniej Gigabyte aorus Elite V2:)

  • Co? 1
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

I znowu się potwierdziło że najtrudniejszą rzeczą przy składaniu PC-ta jest prawidłowe podłączenie przewodów front panelu do płyty.

czaki1981
komentarz
komentarz

Najlepsze że jeszcze sprawdzałem przed ale tam mam taki słaby dostęp że nie trafiłem. :) A potem w ogóle nie podłączyłem jak sprawdzałem zasilacze :) bo się zafiksowalem że to inny kabelek jest :)

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Też mam u siebie słaby dostęp do tych złączy panelu przedniego na płycie bo są praktycznie na samym dole płyty (może 1cm od podłogi obudowy). Przy składaniu obecnego konfigu też coś pomyliłem za pierwszym razem przy podłączeniu bo nie świeciła led (chyba od dysku) ale jakoś to ogarnąłem bez takich przygód jak zadziałanie wyłącznika różnicowego w instalacji elektrycznej.

czaki1981
komentarz
komentarz

Witam. Wszystko działa normalnie nic nie ucierpiało. Dziś jeszcze doszła płyta Gigabyte Aorus Elite V2. Dzięki za pomoc

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.