x-kom hosting

Nie wykryty nowy dysk - nie może znaleźć wolumina

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: ziemniak455 ,
ziemniak455
utworzono
utworzono

Cześć. Dziś kupiłem nowy dysk Apacer 480GB 2,5" SATA SSD AS340 Panther z  x-kom. Podłączyłem go włączyłem komputer wszedłem w  tworzenie i formatowanie dysku twardego, lecz był tam tylko mój stary dysk ,nigdzie nie ma tego nowego. Po chwili myślenia wszedłem w menedżer urządzeń ,i zauważałem mój nowy dysk ale nie może znaleźć wolumina. A kable mam napewno dobrze

podłączone bo przełączyłem kable ze starego dysku na nowy i dalej nie działało .Nie wiem już co mam jeszcze zrobić

 image.thumb.png.6b5c465039535f2fc7f64c9c7ee4efb7.png

toska78
komentarz
komentarz

Powinno się dać zainicjować dysk (i ewentualnie utworzyć partycję) przy użyciu systemowego narzędzia diskpart metoda 3 tego artykułu. O ile dysk będzie w nim widoczny. Wiersz poleceń (cmd) uruchom jako administrator.

 

  • Dobra wypowiedź 1
ziemniak455
komentarz
komentarz

no właśnie w tym leży problem ,że się nie wyświetla w zarządzaniu dyskami

leelareso
komentarz
komentarz

bios zaktualizowany ?? jaka płyta główna?

toska78
komentarz
komentarz

Sprawdź z tym biosem czy aktualny. Zarządzanie dyskami to nie diskpart. Chyba że masz na myśli że dysk nie jest widoczny po użyciu komendy list disk. W takim przypadku można np. sprawdzić czy dysk będzie widoczny z poziomu nośnika instalacyjnego z systemem. Czyli uruchom komputer z nośnika instalacyjnego Windows i gdy tylko pojawi się graficzny kreator instalacji, wciśnij Shift + F10. Powinien uruchomić się wiersz polecenia. Wpisz diskpart i Enter. Następnie list disk i Enter.

ziemniak455
komentarz
komentarz (edytowane)

gigabyte A320M-S2H 

GA-A320M-S2H (rev. 1.x) Key Features | Motherboard - GIGABYTE Global

 

bios nie zaktualizowany 

mam pytania czy ten bios będzie dobry 

CPU:ryzen 5 3600

gpu : gtx 1650

ram :adata dddr4 2666

 

 

image.thumb.png.e54cecffe246eacba0d69b29d6436640.png

a tu zdjęcie z cmd 

image.thumb.png.ad305910b2841611571b0350f8194713.png

 

Bios z tego co widze normalnie wykrywa dysk

 

IMG_20221217_104438.jpg

toska78
komentarz
komentarz

Ja bym wgrał ten najnowszy skoro jest w opisie "improve system stability".

leelareso
komentarz
komentarz

hmm ja tak ostatnio miałem jak koledze laptopa robiłem to też w biosie normalnie go widziało, dało się zainstalować nawet windowsa, ale nie chciało go bootować wgl... a biosu nie chciałem mu aktualizować bo był stary jak świat.

ziemniak455
komentarz
komentarz (edytowane)

Bios zaktualizowałem ,lecz problem dalej się nie rozwiązał ,zainstalowałem również na nowo win korzystając z opcji win. Jednak zniknęły błędy w zdarzeniach. I czy myślicie że zainstalowanie win 10 pomoże ?

image.thumb.png.6e6165c6bfab58e469c978b1e29bf59d.png image.thumb.png.ee227793a44e41b9e0142481b8380e71.png

leelareso
komentarz
komentarz

Colin Farrell Reaction GIF próbuj

ziemniak455
komentarz
komentarz

zainstalowałem od podstaw nowy system , i go wyświetla w zarządzaniu dyskami ale jest chroniony od magazynowania .Nie wiem co to znaczy bo jakby ten dysk nie ma literki np.Dimage.thumb.png.d676bc9dc8faea693e3ea9e5283ecdd8.png

Gawel
komentarz
komentarz

Coś tam masz w systemie. Zobacz czy nie masz dodanego dysku 

Screenshot_1.jpg

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Dokładnie, już jest blisko do odblokowania widoczności dysku w zarządzaniu dyskami aby można go było zainicjować. Przejrzyj sobie ten artykuł.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.