x-kom hosting

Jak ustawic wentylatory w obudowie?

Mateusz@#
utworzono
utworzono

Cześć, jak najlepiej ustawić wentylatory w obudowie oby miał najlepsze temperatury? Mam aio 280 na przodzie obudowy,  dwie 120 na gorze jedna pull druga push i jedna 120 na tyle pull zmieniac to ustawienie?

 

Melchior2137
komentarz
komentarz

Na maxa, ale pewnie będziesz narzekał na hałas.

Wiadomo że im wolniej się kręcą tym mniej przemielają powietrza. Samemu ustalasz żeby Tobie nie było za głośno i jednocześnie patrzysz na temperatury czy nie jest za gorąco.

Nikt Ci nie powie jak to ustawić bo dla jednego najlepiej jest kiedy są maksymalnie najcichsze a temperatura procesora dobija do 85 stopni byleby nie przekroczyć 90, a inny powie że hałas mu nie przeszkadza i ma cały czas na pełnych obrotach


A jeżeli chodziło Ci o samo żonglowanie po obudowie to z tyłu możesz zostawić żeby dmuchało do środka, a 2 na górze mogą wydmuchiwać, albo też dmuchać do środka wtedy wszystko będzie szło przez chłodnicę AIO dodatkowo ją grzejąc.
To że jeden na górze dmucha a drugi wydmuchuje nic za bardzo nie daje.

Ogólnie AIO na środku to moim zdaniem bardzo średni pomysł. Osobiście uważam że lepiej było na Twoim miejscu założyć mniejsze AIO ale na górę, wtedy wentylator z tyłu dałbyś dmuchający do środka, z przodu jeden na górze też do środka to miałbyś chłodzenie całej płyty, i z przodu na dole też do środka żeby coś dmuchało na grafikę

Chociaż nie wiem czy ja na Twoim miejscu nie pozbyłbym się tych 2 na górze, a zostawił tylko wyciągający powietrze z tyłu.
I to chyba jest najsensowniejsza opcja

Mateusz@#
komentarz
komentarz

Taki był pomysł zeby dac aio na górze bo jest tam miejsce na dwie 140 ale chlodnica z wentylatorami jest za gruba i płyta główna ją blokuje. Bede musial zakupic nowa obudowe bo szkoda sprzedawać mi chlodzenie, ogolnie temperatura procesora przy graniu wynosi ~55 stopni a karta nie przekracza 60/65 stopni wiec chyba tragedi nie ma. Dzięki za odpowiedz

Melchior2137
komentarz
komentarz

No nie ma miejsca na 2x 140 tylko 2x 120 przynajmniej z tego co napisałeś.

 

I nie trzeba niczego wymieniać. 55 i 60 stopni to normalne, standardowe temperatury. Nie masz się w ogóle czym martwić. Kasę lepiej odłożyć niż bezsensownie pchać w komputer

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.