x-kom hosting

Problem z nową kością RAM

xLokson420
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie,

Zakupiłem sobie dziś dodatkową kość RAM do komputera, niestety po jej włożeniu do drugiego slota (w płycie mam tylko 2 sloty) komputer nie uruchamia się, tzn jest start, ale po chwili (5-10 sekund) się wyłącza i uruchamia ponownie (monitory się nie włączają). W pierwszym slocie obie kości działają (osobno) w drugim slocie (pierwszy pusty) nie działa ani nowa ani stara, razem również nie działają. Czy ktoś wie jak można to rozwiązać? Obie kości są tego samego producenta, zwróciłem również uwagę by dokupić taką o tym samym kodzie materiału KF432C16BB/8 zgodnie z tym co wyczytałem w internecie. Jest niewielka szansa, że stara kość ma 3600Mhz a nowa 3200Mhz, ale według tego co przeczytałem w takiej sytuacji po prostu obie powinny działać w 3200Mhz. Chodź może to właśnie jest problem, dlatego właśnie do was kieruje to pytanie. Na zdjęciu od góry jest nowa gość a na dole stara.


Ps: Z tego co udało mi się wygooglować BIOS mam aktualny, chodź nigdy go nie updatowałem. CPU-Z na zdjęciach dla nowej i starej kości oraz mainboardu.


Pozdrawiam.

Kości.jpg

Nowa kość.png

Stara kość.png

BIOS.png

AudiAWX
komentarz
komentarz

Zrób reset biosu wyjmując bakterie.

Mam taką zasadę życiową że na wszystko pomaga reset biosu.
Nawet jak mi auto siada to dla wszystkiego wyciągam bakterie z płyty na 10 minut.

xLokson420
komentarz
komentarz (edytowane)

@AudiAWX To jest poważna propozycja czy tylko żarcik? :D Ja na kompach się średnio znam, ale słyszałem, że jak się baterię wyjmie to potem mogą być problemy z kompem

AudiAWX
komentarz
komentarz

No ale właśnie je masz.

xLokson420
komentarz
komentarz

@AudiAWX No tak... natomiast wolę, żeby mi komputer działał z 8GB RAM niż wcale :D

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

W zakładce Memory są podane aktualne ustawienia (z biosu) pamięci. W zakładce SPD są parametry fabryczne poszczególnych modułów zainstalowanych na płycie, np. maksymalne, fabryczne taktowanie danego modułu. Z tych 2 zrzutów z zakładki Memory wynika, że zarówno stara kość jak i nowa pracują na taktowaniu efektywnym 2400MHz, czyli pewnie na ustawieniach domyślnych biosu. Ale i tak ten chipset na płycie gł. obsługuje moduły o taktowaniu co najwyżej 2400MHz. Z oznaczenia wynika że te moduły mają fabryczne taktowanie 3200 MHz, więc nie ma ich na liście wspieranych pamięci na stronie producenta tej płyty głównej tzn. Qualified Vendors List (QVL). Może dlatego z jednym modułem płyta czy kontroler pamięci sobie radzi, a przy dwóch już jest problem.

@AudiAWXBaterię a nie bakterie, które, przynajmniej mi, kojarzą się z syfem w kompie. A samą baterię wyjmować najlepiej przy całkowicie odłączonym od prądu sprzęcie.

  • Dobra wypowiedź 1
AudiAWX
komentarz
komentarz

A ja powtórzę raz jeszcze, wyjmij bakterie, w międzyczasie włóż ram, później bakterie i jazda.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.