x-kom hosting

pomocy nie mogę uruchomić laptopa

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: toska78 ,
mqxrtin
utworzono
utworzono

Witam, mam problem od wczoraj laptop dell się zaciął i kiedy tylko go włączę to pojawiają sie takie komunikaty jak na zdjęciu, zrobiłam też zapasową kopię wszystkich plików itp i zresetowałam komputer i dalej nic.Wczesniej supportassist mi skanowało laptopa i nie było żadnych problemów więc nie wiem co się dzieje. Ciągle włącza mi się napis "dell" na ekranie i gaśnie i tak w kółko 20221211_210631.thumb.jpg.79bb39a99854dee44646b3d625ffa0e2.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć! Do BIOS-u możesz wejść?

mqxrtin
komentarz
komentarz

mogę 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk jest widoczny w BIOSie ze swoją nazwą?

mqxrtin
komentarz
komentarz
10 godzin temu, Niebieska napisał:

Dysk jest widoczny w BIOSie ze swoją nazwą?

mam tylko tak

20221212_163617.jpg

20221212_163617.jpg

toska78
komentarz
komentarz

Sprawdź co jest w zakładce Boot Sequence oraz Advanced Boot Options. W tych zakładkach powinny być informacje odnośnie kolejności bootowania i zainstalowanych dysków/napędów.

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Daj zdjęcie Boot Sequence.

mqxrtin
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Niebieska napisał:

Daj zdjęcie Boot Sequence.

 

20221212_213507.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Tu jest ok, to teraz daj zdjęcie tej zakładki Advanced Boot Options.

mqxrtin
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Niebieska napisał:

Tu jest ok, to teraz daj zdjęcie tej zakładki Advanced Boot Options.

 

20221212_214127.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie widzę tu nic złego.

mqxrtin
komentarz
komentarz
44 minuty temu, Niebieska napisał:

Nie widzę tu nic złego.

są jakieś sposoby aby to uruchomić??

  • Rekomendowana odpowiedź
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Ciekawe, ludzie na filmikach wrzuconych na yt pokazują że aby uruchomić system w takim a przynajmniej podobnym przypadku, należy zmienić tryb rozruchu z UEFI na Legacy 1 przykład2 przykład

I pomogło to przestawienie? Aż sprawdziłem z ciekawości u siebie bo mam w domu starego Della (Latitude E6530) z HDD, 4 GB RAM i win 10. Laptop działa cały czas na zasilaczu sieciowym. Nawet nie wiem czy jest w nim bateria, w każdym razie w biosie w sekcji Battery Information jest 0% przy ikonie baterii (pewnie stopień naładowania). Z uwagi na mało wydajne podzespoły (jak na win 10) jest ustawiony na uśpienie po zamknięciu klapy.  W tym laptopie też jest tryb Legacy ustawiony (zapewne w takim był system instalowany):

fbd45fecda495.jpg

 

d46a698127908.jpg

 

 

  • Dziękuję 1
mqxrtin
komentarz
komentarz
Godzinę temu, toska78 napisał:

Ciekawe, ludzie na filmikach wrzuconych na yt pokazują że aby uruchomić system w takim a przynajmniej podobnym przypadku, należy zmienić tryb rozruchu z UEFI na Legacy 1 przykład2 przykład

I pomogło to przestawienie? Aż sprawdziłem z ciekawości u siebie bo mam w domu starego Della (Latitude E6530) z HDD, 4 GB RAM i win 10. Laptop działa cały czas na zasilaczu sieciowym. Nawet nie wiem czy jest w nim bateria, w każdym razie w biosie w sekcji Battery Information jest 0% przy ikonie baterii (pewnie stopień naładowania). Z uwagi na mało wydajne podzespoły (jak na win 10) jest ustawiony na uśpienie po zamknięciu klapy.  W tym laptopie też jest tryb Legacy ustawiony (zapewne w takim był system instalowany):

robiłam te obydwie rzeczy z filmików i udało mi się coś tam kliknąć i pojawiło mi się takie coś.Kliknelam ten jakikolwiek przycisk i nic się nie dzieje

20221213_003738.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Lapek próbuje startować z innych opcji niż dysk twardy dlatego masz ten błąd.

toska78
komentarz
komentarz

Pokaż aktualne ustawienia tych zakładek co są na zdjęciach oraz Secure Boot.

mqxrtin
komentarz
komentarz
10 godzin temu, Niebieska napisał:

Lapek próbuje startować z innych opcji niż dysk twardy dlatego masz ten błąd.

więc co mam zrobić ??

6 godzin temu, toska78 napisał:

Pokaż aktualne ustawienia tych zakładek co są na zdjęciach oraz Secure Boot.

na secure boot mam pusty ekran

20221213_161630.jpg

20221213_161622.jpg

toska78
komentarz
komentarz

Coś mi tu nie pasuje z tym dyskiem systemowym, jakby go bios nie wykrywał. U mnie widnieje on (jak widać w biosie i boot menu) pod nazwą Internall HDD. Jeśli nie było to jeszcze robione, uruchom dedykowaną diagnostykę sprzętową z poziomu boot menu. Czyli po włączeniu laptopa, zamiast F2 wciskaj F12.  Powinien się pojawić poniższy ekran konfiguracyjny, wybierasz Diagnostics i Enter.

 

11bed1dd5c293.jpg

 

Czekasz aż testowanie dobiegnie końca. 

U mnie tak wygląda okno z podsumowaniem tej diagnostyki:

 

b6c7d061918e5.jpg

mqxrtin
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, toska78 napisał:

Coś mi tu nie pasuje z tym dyskiem systemowym, jakby go bios nie wykrywał. U mnie widnieje on (jak widać w biosie i boot menu) pod nazwą Internall HDD. Jeśli nie było to jeszcze robione, uruchom dedykowaną diagnostykę sprzętową z poziomu boot menu. Czyli po włączeniu laptopa, zamiast F2 wciskaj F12.  Powinien się pojawić poniższy ekran konfiguracyjny, wybierasz Diagnostics i Enter.

Robiłam tak kilkukrotnie i nic:( a teraz mam ciagle czarny ekran z napisami kiedy włączę laptopa

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic to znaczy wszystkie testy sprzętowe przeszły pomyślnie? Jeśli tak to na szybko można jeszcze zrobić reset ustawień biosu. Jeśli był robiony i nic pozytywnego nie dał, najłatwiej chyba będzie zainstalować system od nowa (przy założeniu że nośnik instalacyjny z systemem bez problemu rozpozna dysk systemowy).

mqxrtin
komentarz
komentarz

nic sie nie dzieje ,ciagle mam logo dell:((

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok. Ale pisz bardziej składnie żeby nie trzeba było domyślać się o co chodzi. Rozumiem że laptop po uruchomieniu i restarcie zawiesza się na logu della, tak? Tylko w jakich okolicznościach? Przy próbie uruchomienia czy zainstalowania systemu np. z pendrive'a?

mqxrtin
komentarz
komentarz

Zawiesza się przy próbie uruchomienia albo próbuje się włączyć,pojawia się czarny ekran i gaśnie i tak w kółko. Jeśli długo pozostaje zawieszony to włącza się automatyczne skanowanie i jest napisane że wszystko działa tak jak powinno a skutków nie ma

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.