x-kom hosting

Zablokowany dostęp do folderu WindowsApps na dysku D po formacie

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Rising9 ,
Rising9
utworzono
utworzono

Witam

Musiałem ostatnio sformatować dysk C z Windows 10 i po postawieniu systemu od nowa nie mogę dostać się do folderu WindowsApps na dysku D, ani w ogóle zrobić z nim czegokolwiek. Mam konto z uprawnieniami administratora, a mimo tego wywala mi monit "Odmowa uprawnień dostępu do tego folderu".

 

Jest to dosyć upierdliwe, bo na dysku D miałem różne dane, w tym gry. Steamowe odpaliły mi się bez problemu, ale Forza Horizon 4 z Microsoft Store nie. Nie ma jej w Dodaj lub usuń programy, przez co nie jestem w stanie jej uruchomić, przenieść, usunąć czy odinstalować i pobrać ponownie, a sam folder jest nie do ruszenia. W jaki sposób mogę więc dostać się do tego WindowsApps?

 

Pozdrawiam

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Masz inne konta użytkowników na komputerze?

 

Możesz sprawdzić we właściwościach folderu WindowsApps z jakim kontem jest powiązany?

Rising9
komentarz
komentarz

Nie mam innych kont, tylko moje z uprawnieniami administratora. Co do właściwości, o którą zakładkę/opcję dokładnie chodzi?

AudiAWX
komentarz
komentarz

W zasadzie to najłatwiej wywalic wszystko na inny dysk i sformatować ten z WindowsApps.
Pomaga 100%, już dwa razy mi się tak zrobło.

Rising9
komentarz
komentarz (edytowane)

Na D przechowuję, prócz gier, filmy, muzykę, zdjęcia, dokumenty, programy i wirtualne maszyny z Virtualboxa - formatowanie i zgrywanie wszystkiego tylko przez brak dostepu do jednego folderu to zbyt ciężki "kaliber"

Anawa
komentarz
komentarz

Wrzuć zrzut z programu CrystalDiskInfo dla tego dysku.

Rising9
komentarz
komentarz

Ok, zrobię to jutro, nie ma problemu, tylko czy to w czymkolwiek pomoże? Nie mam żadnych kłopotów z dostaniem się do pozostałych danych, bo tylko ten jeden folder jest uciążliwy

Anawa
komentarz
komentarz

Ten folder możesz przekopiować w inne miejsce?

 

Sprawdź także poniższe rozwiązanie ze zmianą uprawnień dostępu do folderu:

Cytuj

 

- Run Powershell as administrator

- cd 'path of the folder' for example: 'C:\Program Files\WindowsApps\'

- takeown /f . /r /d y

- icacls . /grant yourusername:F /t /q

 

 

  • Rekomendowana odpowiedź
Rising9
komentarz
komentarz

Dziękuję za pomoc, na szczęście nie było koniecznym korzystać z Powershella :) Oto rozwiązanie, które w międzyczasie znalazłem - https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/dostęp-do-plików-w-folderze-windowsapps/215451aa-d9d4-413d-a8ff-679492900c60

 

Gry nie da się co prawda odpalić z .exe (wyświetla błąd "System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień dostępu do elementu) ale udało się usunąć cały folder

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.