x-kom hosting

Router - Jedna sieć, dwa pasma. Przełączanie z jednego na drugi.

Pincset192
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć.

Podłączam się pod sieć - do routera. Nie mam wyboru między 5GHz a 2.4GHz. Do tej pory wszystko śmigało. Router stoi dalej w tym samym miejscu gdzie stał. Do sieci jest podłączone cały czas tyle samo urządzeń. Problem wygląda następująco. Podłączam się pod sieć i obsługuje mnie 5GHz, ale po kilku minutach przerzuca automatycznie na 2.4GHz. I żeby wrócić na 5Ghz muszę się odłączyć i podłaczyć jeszcze raz, ale problem się ponawia i po jakimś czasie (kilka minut) znowu przerzuca mnie na prędkość 2.4GHz. 

Dodaję zdjęcie, żeby zobrazować jak to u mnie wygląda. Chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną ciągłego przełączania, gdy do tej pory wszystko działało poprawnie. 

 

Router: TP-Link Archer A7

 

wifi.png

 

Wpisałem kilka fraz i w końcu znalazłem. Także, temat można dodać do zamkniętych, ale na dole dopisze jak to zrobiłem.

Trzeba włączyć menadżer urządzeń, -> karta sieciowa -> znaleźć router  i kliknąć dwa razy -> zaawansowane -> preferowane pasmo -> z prawej strony zmienić na 5GHz.

 

 

Przeprawszam jeszcze raz. 

wifi1.png

Pincset192
komentarz
komentarz

Działało jeden dzień i znowu mam problem. Przerzuca mnie na 2GHz... Jakies pomysły?

  • 2 tygodnie później...
rondloo
komentarz
komentarz

Spróbuj tego (patrz screen). 

384214_Zrzut_ekranu_2022_01_07_122121_png_95_adaptiveresize_592x567.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.