x-kom hosting

Klient desktopowy WhatsApp i backup danych

gordom
utworzono
utworzono

Witam.

Do obsługi WhatsApp często wykorzystuję klienta desktopowego pod Windows 10 (wersja desktopowa, nie WEBowa). Klient jest sparowany z moją komórką na Androidzie. Kilka dni temu komórka uległa awarii i nie da się z niej wyciągnąć żadnych danych (usterka płyty głównej). Wszystkie istotne dane miałem zarchiwizowane do chmury lub na karcie pamięci. Niestety z wyjątkiem WhatsAppa. Na szczęście mogę w dalszym ciągu korzystać z klienta desktopowego WhatsAppa, mogę przeglądać stare czaty i pisać nowe.
Czy istnieje możliwość zrobienia backupu danych z klienta desktopowego i przeniesienia ich na nowy telefon jak już zainstaluję tam z powrotem WhatsAppa? W sieci nic nie znalazłem (zawsze jest opisywana procedura w drugą stronę tzn. backup danych z telefonu na PC). Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

W kliencie desktopowym masz możliwości ustawienia konfiguracji backupu?

gordom
komentarz
komentarz

Według mnie nie ma takiej opcji. Przynajmniej nigdzie jej w ustawieniach nie widzę. Nigdzie też w necie nie znalazłem żadnej informacji, że jest taka funkcjonalność. Podejrzewam, że jeśli można przenieść te pliki między urządzeniami, to trzeba wiedzieć, gdzie i w jakiej formie desktopowa aplikacja zapisuje treść czatów.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.