x-kom hosting

Która konsolę wybrać?

soixante
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Przymierzam się do kupna konsoli pod gta 6 diablo 4 i alan wake 2. Pooglądałem filmy na yt porównujące ps5 i xbox series x i trochę poczytałem. Z tego wynika, że xbox jest lepszy. Ma lepszy hardware i ps5 się grzeje i jest głośniejsze. No i xbox jest tańszy o 1000zł. Ma ktoś może te konsole? Jeśli tak to jak długo i czy dużo było na niej grane? Jaka jest ich żywotność? 

 

BTW te konsole mają 2 lata i dlaczego nie wychodzą na nie gry tylko wychodzą na stare generacje kompatybilne z nowymi? Z tego co np. się dowiadywałem to np. cyberpunk ciął się na konsolach nowej generacji. Czy w ogóle jest sens teraz kupować te konsole? Na razie mi się nie śpieszy bo i tak teraz nie ma w co grać. 

Edytowane przez soixante

Mogeto
komentarz
komentarz

Pod GTA 6, Diablo 4 oraz Alan 2 nie wiadomo którą konsolę wybrać, bo nie wiadomo na której konsoli te gry będą działać lepiej.

Natomiast patrząc na dzień dzisiejszy, wystarczy, że spojrzysz na bibliotekę gier i zdecydujesz co wolisz.

Playstation:  God of War, The Last of Us, Uncharted, Gran Turismo, Horizon Forbidden , Ghost of Tsushima, Bloodborne, Ratchet & Clank, inFamous, Killzone

Xbox: Forza Horizon/Motorsport, Halo, Gears of War, Fable, Age of Empires IV, Ori, Psychonauts, Quantum Break

Na podstawie biblioteki ekskluzywnych gier wybiera się konsole, to główny czynnik wyboru, bo u konkurencji ich nie masz.

 

Dnia 8.12.2022 o 15:48, soixante napisał:

BTW te konsole mają 2 lata i dlaczego nie wychodzą na nie gry tylko wychodzą na stare generacje kompatybilne z nowymi?

Posiadacze konsol starej generacji są X razy liczniejsi od posiadaczy nowej, więc wydawcom nie opłacało się wydawać tylko na nową.

Cyberpunk został już naprawiony i działa dużo lepiej niż na premierę.

 

Wada PS5: dysk wlutowany w płytę główna, padnie Ci dysk=cała płyta główna do naprawy/wymiany. W Xboxie na szczęście takiej głupoty nie zrobili, Xbox ma wpinany/wypinany dysk.

  • Super 1
soixante
komentarz
komentarz

Nie kupuje żadnej z tych konsol. Nie dość, że rok czasu gwarancja aby. To na obu są problemy. Albo zawiesza się system, albo nie włączają się gry, ale wyłączają się gry w losowych momentach w trakcie rozgrywki. Zanim wyjdzie gta 6 to dwie konsole by mi się popsuły. A teraz nie ma w co grać więc sobie daruję zakup. 

  • 3 miesiące później...
xm700
komentarz
komentarz (edytowane)

@soixante jest jeszcze rękojmia 2 lata u sprzedawcy. 

Ps5 jest za drogie. Sens tej konsoli coraz mniejszy, bo podobnie jak w xbox coraz więcej tytułów trafią na PC. Jeszcze za czasów drogich kart graficznych można konsole miały większy sens, a teraz to tak średnio bym powiedział 

Edytowane przez xm700
Dopisane

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.