x-kom hosting

Acrobat Reader - zmiana czcionki w dokumentach

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Anawa ,
PAWW
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie. Mam następujący problem. Zainstalowałem ostatnio przeglądarkę Acrobat Reader do plików PDF, ale zauważyłem, że w niektórych dokumentach wyświetlany tekst jest bardzo blady, a czcionka jest zupełnie inna niż w Foxit Reader, którego używałem poprzednio i zupełnie inna niż została zaimplementowana w niektórych domumentach. Czy ktoś z Was wie co może być tego przyczyną i czy mogę gdzieś zmienić to w ustawieniach, bo przyznam że sprawa jest trochę irytująca. Ustawienia są dla mnie trochę skomplikowane, ale może da się coś w nich zmienić, aby wyświetlany tekst był tak wyraźny jak w Foxit Reader i aby używał czcionek, które rzeczywiście zawierają dane dokumenty PDF, a nie podmieniał je na jakieś własne.  

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam, Paweł

Edytowane przez PAWW

  • Rekomendowana odpowiedź
Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Edycja -> Preferencje -> Odznacz opcję "Użyj czcionek lokalnych"

uzyj_czcionek(1).png\

 

Daj znać, czy to pomogło i tekst jest już bardziej wyraźny!

 

  • Dobra wypowiedź 1
PAWW
komentarz
komentarz

Witam, wygląda na to, że to ustawienie pomogło, tekst znowu jest wyraźny. Bardzo Ci dziękuje za pomoc ;)

Mam jeszcze jedno pytanie, czy wiesz może w jaki sposób mogę ustawić, aby każdy dokument pdf otwierał się w Acrobat Reader domyślnie ze wskaźnikiem "ręki" zamiast czarnej strzałki? 

 

Pozdrawiam,  Paweł

  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz

Super! :)

 

Nie wiem, czy dokładnie o to chodzi, ale klikasz prawym przyciskiem na plik i wybierasz opcje "Otwórz za pomocą". Następnie "wybierz inną aplikację" i w nowym oknie wybierasz aplikację (w tym przypadku Acrobat Reader) i na dole zaznaczasz opcję "Zawsze otwieraj pliki .pdf za pomocą tej aplikacji".

PAWW
komentarz
komentarz

Dokładnie to chodziło mi o to, żeby każdy dokument, który otwieram w Acrobat Reader, otwierał się od razu z narzędziem "ręka" do przeglądania pliku zamiast z czarną "strzałką" - narzędzie zaznaczania dla tekstu i obrazów. Teraz po kazdym otwarciu dokumentu pdf, abym mógł przegladać plik narzędziem rączki, musze przełączać na górnym pasku menu ze strzałki na rączkę. Czy da się tak ustawić, aby każdy dokument pdf otwierał się w Acrobat Reader od razu z domyslnym wskaźnikiem rączki zamiast strzałki? Z góry dziękuje :)

Anawa
komentarz
komentarz

Jaką masz wersję Windowsa? Ten sposób podany wyżej sprawdzałeś?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.