x-kom hosting

Discord sie wiesza podczas grania

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Nekus ,
Nekus
utworzono
utworzono

Witam,

 

Mam taki problem ktory występuje od wczoraj mianowicie rozmawiam na discordzie z kolegą i gramy razem w nowego coda warzone 2.0. Przez jakis czas dziala komunikacja na discordzie lecz po pewnym czasie grania discord tak jakby się zawieszał i nie slychac mnie na kanale i wtedy muszę wyjsc z kanalu i wejsc jeszcze raz. Nigdy tak nie mialem.

 

Sluchawki jakich uzywam to logitech g pro x bezprzewodowe 

 

 

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

A nie ma problemu z pingiem na discordzie chwile przed/w trakcie zawieszenia kanału/discorda? Mikrofon jest zintegrowany z tymi słuchawkami?

Nekus
komentarz
komentarz

Mikrofon jest zintegrowany, nie ma problemu z pingiem

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Pytałem o to bo skoki pingu na diskordzie objawiają się charakterystycznym "lagowaniem osoby mówiącej". Inni na kanale słyszą taką osobę jakby robot przemawiał i wtedy często wywala takiego "zlagowanego gracza" z serwera gry na multi.

Nekus
komentarz
komentarz

Nie nie, tu chodzi o to ze discord sie zcina i ja nikogo nie slysze i mnie tez nie słuchać. Czasami nawet nie wiem w ktorym to momencie zatnie i zazwyczaj dowiaduje sie o tym jak ktos mi nie odpowiada na pytanie i wtedy juz wiem ze discord sie zaciął i musze wyjsc i wejsc na kanal

 

toska78
komentarz
komentarz

A sprawdzałeś na innym kanale albo serwerze discorda? Bo jeśli jest to samo, to wygląda jakby było coś nie tak z samym discordem. Zmieniałeś jakieś ustawienia w diskordzie? Wyłącz na próbę (jeśli masz włączoną) nakładkę w grze czy np. akcelerację sprzętową.

Nekus
komentarz
komentarz

Wylaczylem bez zmian,na innych serwerach to samo

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

To zawieszanie jest tylko podczas gry czy bez obciążenia (włączania gry) też? Jeśli tylko podczas gry to występuje ten problem we wszystkich grach?

Nekus
komentarz
komentarz

Bez gry nie wystepuje ten blad, testowalem to na 3 grach: rainbow six siege wszystko ok, fifa 23 występuje problem, warzone 2.0 występuje

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli coś trzeba by potestować z ustawieniami czatu głosowego czy komunikacji głosowej (być może nawet dźwięku) w ustawieniach tych konkretnych gier przy których jest problem bo w samym discordzie nie ma przecież ustawień (konfiguracji) pod konkretne gry.

Nekus
komentarz
komentarz

Próbowałem różnych ustawień bez zmian dalej mnie discord sie wiesza

Testowalem teraz mikrofon zrobilem 20 sekundowe próby i wyraznie slychac jak moeie ze co jakies 2 sekundy jest jakis przester cos takirgo jak mocne pyknięcie w mikrofon, wszystkie sterowniki mam aktualne

 

Testowalem teraz mikrofon zrobilem 20 sekundowe próby i wyraznie slychac jak moeie ze co jakies 2 sekundy jest jakis przester cos takirgo jak mocne pyknięcie w mikrofon, wszystkie sterowniki mam aktualne. Teraz znowu to zrobiłem i wlychsc cos takiego ze np jak licze do 10 to dzwiek ucina sie na sekunde i slychac mnie dalej 

 

Moze nie jest to problem z samym mikrofonem bo mimo ze gniazdko mam uziemione to w sluchawkach slysze szum, moze to byc problem z płytą główną?

Dobra przetestowalem sluchawki na innym pc i dzialaja bez zarzuty nie ma przesteru na mikrofonie ani sekundowych zacięć, co zrobić? Oddac plyte główna na reklamacje?

toska78
komentarz
komentarz

Możesz oddać jak jest gwarancja ale ja bym najpierw wyeliminował przyczynę programową, która się wydaje bardziej prawdopodobna np. wadliwe działanie systemu czy sterownika. Robiłeś jakieś oc w komputerze? Sprawdzałeś na domyślnych ustawieniach biosu? W menedżerze urządzeń wszystko ok ze sterownikami?

  • Super 1
  • Rekomendowana odpowiedź
Nekus
komentarz
komentarz

Zrobilem formata drugi raz wszystko zainstalowalem i zaczelo działać dziekuje za pomoc do zamkniecia

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.