x-kom hosting

Nowy zasilacz głośno trzeszczy/piszczy

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: ero123 ,
Piotrek_91
utworzono
utworzono

Składałem w ostatnim czasie komputer, po złożeniu go w całość, uruchomieniu i skonfigurowaniu zasilacz od praktycznie samego początku delikatnie piszczy. Pod większym obciążeniem jest to już dość głośne i irytujące trzeszczenie. Dodam że w aplikacji od AMD w napięciu karty graficznej wartość ta skacze od 0 do 850 co kilka sekund, jest to normalne zjawisko? Nie zaobserowałem żadnych spadków wydajności. Jest to problem zasilacza i mam się czym martwić czy to normalne? Posiadam drugi komputer z zasilaczem o takiej samej mocy 650w tylko firmy Corsair i problem nie występuje nawet pod maksymalnym obciążeniem. Zasilacz z problemem to Cooler Master 650v 650w 80 plus gold. 

  • Rekomendowana odpowiedź
ero123
komentarz
komentarz

brzmi jakby to cewki piszczaly

Piotrek_91
komentarz
komentarz

@ero123 uważasz że to normalne i jest się czym przejmować czy jednak na gwarancję?

 

ero123
komentarz
komentarz

Jest to normalne, niektóre twk maja. Być może zmiana ustawień w biosie pomoże, jak składałeś niedawno to również mozesz zareklamować i być może zamienia Ci go na nowy, w którym tak nie będzie 

Piotrek_91
komentarz
komentarz

@ero123 Termin zwrotu minął więc jedynie zostaje gwarancja, kontaktowałem się już z sklepem i czas takiej opcji to ponad 20 dni. Nadchodzą do tego święta więc pewnie się wydłuży więc średnio mi się opłaca, zależy mi tylko na tym żeby wiedzieć czy to coś niepokojącego. Tak jak pisałeś wyżej że może wymienią mi go na nowy który tak nie będzie robić, to czytałem opinie pod dokładnie tym samym zasilaczem i ktoś napisał że miał podobną sytuację, oddał go na gwarancję a nowy zasilacz robił dokładnie to samo. Więc myślisz że to normalne i go zostawić? Co do ustawień w biosie co mogę pozmieniać żeby to wyeliminować? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.