x-kom hosting

Dodatkowy dysk HDD do DELL Inspiron 15 (5577-2950)

Babosz
utworzono
utworzono

Cześć, posiadam taki laptop kupiony parę lat temu.
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-dell-inspiron-15-5577-2950

 

Bardzo przeszkadza mi mała ilość pamięci na dysku SSD i chciałbym dołożyć dysk HDD, pytanie jaki będzie kompatybilny z tymi podzespołami co mam? Dodatkowo chciałbym dołożyć jedną kość ramu, czy opłaca się dokładać 8Gb ramu czy lepiej 4GB czy może to nic nie da (Czasami klient League of Legends nawet mi się ścina) ? Czy mógłbym uzyskać pomoc w postaci linków do wyżej wymienionych rzeczy? Chcę sobie wybrać je na prezent na święta i muszę działać szybko! Dzięki
 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Masz tam miejsce w laptopie na drugi dysk?

 

Dodatkowy RAM najlepiej 8 GB, o ile teraz masz 8 GB. Sprawdź programem CPU-Z informacje o obecnej pamięci.

Babosz
komentarz
komentarz

image.png.fdcac2728f2332a6dc4fc2b2fbbb7599.png

Co do dysku to mam miejsce na drugi dysk, nie mam napędu w lapku, więc miejsce jest.

Anawa
komentarz
komentarz

RAM 2400 MHz.

 

W zakładce SPD możesz zobaczyć, jakiego konkretnie producenta kość RAM masz u siebie.

Babosz
komentarz
komentarz

image.png.8aa59888c56696727d52e43b8b7a15e4.png

Babosz
komentarz
komentarz

Czy to będzie max co mogę zrobić by przyspieszyć pracę i wydajność lapka? Nie wiem jak się ma procesor i inne komponenty do pamięci ram, ale jeżeli mogę wrzucić tam kość 16Gb i mieć 24 to mógłbym tyle wydać. Lub wymienić pierwszą kość na jakąś powyżej 2400 MHz i dokupić drugą taką samą. I jeszcze sprawa dysku, skąd mam wiedzieć jaki wybrać?  W tym temacie też jestem zielony, a dziewczyna mnie ciśnie, że czas na zakup prezentu się jej kończy :D 

Anawa
komentarz
komentarz

Dodatkowe 8 GB RAM wystarczy. Jakie masz być przeznaczenie dysku? Nie chcesz drugiego dysku SSD?

Babosz
komentarz
komentarz

Ok, w takim razie kupię tę kość ramu co podesłałeś wyżej. Dysk potrzebuję ze względu na wieczny brak miejsca. Mam 256 gb SSD i raptem 2 gry i by zagrać w inną, muszę usuwać jedną z tych dwóch by zainstalować coś innego stąd myślałem o HDD. Nie będę zawalał łapka zdjęciami, filmami czy muzyką. Po prostu chcę mieć możliwość zainstalowania sobie naraz z 5-6 gier nie martwiąc się co mam odinstalować :)

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Do gier to bardziej nada się dysk SSD, z racji lepszych parametrów.

Babosz
komentarz
komentarz

Ok, coś godnego polecenia? Skąd mam wiedzieć jaki będzie pasował?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.