x-kom hosting

Zmiana koloru obudowy monitora - AOC 24G2U

Thrall
utworzono
utworzono

Dzień dobry,

 

mam w planach przemalować czerwone wstawki w moim monitorze AOC 24G2U - nie wiem z czego one są zrobione - plastik/metal?

 

czy ktoś bawił się w coś takiego i ma na to jakiś prosty sposób? Nie wiem za bardzo czym to zrobić. Najlepiej byłoby chyba wyjąć te elementy z obudowy i przemalować sprajem, ale wydaje mi się, że mogą tego nie przetrwać.

 

może są jakieś fajne np. markery, którymi można będzie to zrobić, tak żeby dobrze wyglądało?

 

Pozdrawiam :) 

 

  • 3 tygodnie później...

ahaed
komentarz
komentarz

To plastik.

Ostatnio malowałem podstawkę monitora i też miałem podobne myśli.

Są 3 opcje według mnie.

1: wyciągnięcie tego, zmatowić i spraj. Ryzyko połamania jakiegoś elementu przy rozbieraniu.

2: dokładne oklejenie wszystkiego na monitorze folią i taśmą malarską. Zmatowić i spraj. Ryzyko: źle okleisz i będzie to nieestetycznie wyglądać.

3: arkusz folii samoprzylepnej w kolorze, który Ci odpowiada i ostry nożyk. Ryzyko zarysowania element, gdy Ci nożyk zjedzie itd.

 

Ja robiłem drugim sposobem.

Ps: pamiętaj by powierzchnię dobrze zmatocić. Inaczej farba nie będzie się trzymać.

 

 

 

1668261593743.jpg

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.