x-kom hosting

Problem z wiatrakami obudowy

Szyszqu
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, w ostatnim czasie mój kolega podjął się złożenia komputera, wszystko poszło gładko. Problem pojawił się tylko na próbie podłączenia obudowy Krux Pallas ARGB (KRX0032) do Płyty głównej Gigabyte B550M DS3H. Nie mam zielonego pojęcia w którym miejscu podłączyć wiatraki z obudowy, jest ktoś w stanie mnie nakierować? Z przodu są 3 wiatraki, z tyłu jeden, zostały one spięte w jeden kabel 3 pinowy żeński, problem w tym, że jak już mówiłem nie wiem gdzie go wpiąć. Przy okazji po wpięciu kabla do miejsca na 4 piny z pominięciem jednego kilka wiatraków zaczęło się lekko dymić, na szczęście komputer szybko został odłączony od prądu, podejrzewam, że w tym gnieździe było za duże napięcie jak na te wiatraki.

  • Super 1

anioł2009
komentarz
komentarz

jak poszedł dym to po wiatrakach, módl się żeby gniazda nie były przeciążone/spalone na mobo :facepalm:

Gawel
komentarz
komentarz
56 minut temu, Szyszqu napisał:

Z przodu są 3 wiatraki, z tyłu jeden, zostały one spięte w jeden kabel 3 pinowy żeński

Ten jeden kabel to twój kolega lutował, czy kupiłeś oryginalny rozgałęziacz 

Szyszqu
komentarz
komentarz

Kabel wychodzący z wiatraków ma w sobie kilka złącz, do których można podpinać dodatkowe wiatraki. Podłączasz kabel do kabla a następnie ten złączony do płyty

Gawel
komentarz
komentarz

No ok. Ale napisałeś że nie wiesz gdzie wpiąć, ale jakoś wpiąłeś. Tylko pytanie gdzie w jakie miejsce, dym nie wróży nic dobrego

Szyszqu
komentarz
komentarz

Mnie przy tym nie było, kolega wpiął obok pinów od chłodzenia procka. Zaraz mogę go spytać jak te headery są podpisane, wiem że w nazwie jest chyba coś z CPU 

Gawel
komentarz
komentarz

Możesz zrobić zdjęcie i wrzucić Według pdf. masz tylko trzy wyjścia CPU_FAN I SYS_FAN 1/2. Dodatkowe wiatraki wpinasz pod SYS_FAN

Screenshot_1.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.