x-kom hosting

Nowa karta i jej temperatura.

lolek101
utworzono
utworzono

Witam wlaśnie kolega mi zalożyl karte 8800gt evga superclocked wcześniej miałem 8600gt i wydajność w grach wiadomo poszla w góre ale martwi mnie jej temperatura w stresie na razie najwięcej odnotowałem 83stopnie co wydaje sie dziwne ponieważ wczesniejsza karta 8600 gigabyta z pasywnym chlodzeniem (bez wiatraka)miala najwięcej 73stopnie tagże myślałem że jak ta 8800 będzie miała jakiś wiatrak to temp będzię znacznie niższa a tu nawet jak nic nie robie to temp 61 stopni pamięć procesora graficznego 53 a otoczenie procesora graficznego 45 Tagże czy te temp są normalne? Czy moge zwiększyć predkosć tego chlodzenia na karcie bo w everescie ma 30% a jak gram to 40% 50%?? Dodam jeszcze że mam obudowe z dwoma wentylatorami.

antos
komentarz
komentarz

Nie jest to niepokojąca temperatura jak na tą karte. Jeżeli nie zamierzasz jej kręcić a obudowa jest dobrze wentylowana to spokojnie daje rade :P

gandzia91
komentarz
komentarz

Ta karta jest fabrycznie podkręcona, ale to i tak trochę dziwne że masz taką temperaturę. Jeśli karta jest nowa to proponuje nic przy niej nie ruszać i oddać na gwarancję.

Nocturn
komentarz
komentarz
Ta karta jest fabrycznie podkręcona, ale to i tak trochę dziwne że masz taką temperaturę. Jeśli karta jest nowa to proponuje nic przy niej nie ruszać i oddać na gwarancję.

Gdzie na gwarancje, ja bym powiedział że jak na firmowo podkręconą jest ona chłodna

WolfiK
komentarz
komentarz
Jeśli karta jest nowa to proponuje nic przy niej nie ruszać i oddać na gwarancję.

Chyba żeby go wyśmiali.

Proponuję zainstalować Riva tuner 2.09 i ustawić prędkość wentyli na sztywno, na 100%. CO do karty 83 stopnie to wysoko ale bez powodów do paniki, jeżeli to szczytowa temperatura.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Zwiększ obroty wentylatora, bo standardowo masz napewno skręcony do jakichś 30%.

lolek101
komentarz
komentarz

Zwiększylem obroty na 100% i temp nie przekraczała 70 stopni tylko wtedy troche wiatrak słychać zmniejszylem do 65% teraz cisza a temp max 75 stopni i mam jeszcze kilka pytań dotyczących tej karty bo pytalem sie na waszym forum co daje program 90 dniowy wymiany karty na inną to odpowiedzieliście mi że jak np chcialbym wziąć 9800gt to moge dopłacić a jak bym chcial takie coś http://www.allegro.pl/item377914451_evga_8...fa_gw_120m.html to moge sobie np za miesiąc wymienić? Ta karta teraz w sumie jest w takiej cenie jak moja ale to gts a nie gt Czy ten gts jest dóżo lepszy od tej 8800gt superclocked? I jeszcze pytanko czy do każdej 8800gt evga dodają gre crysis bo ja jakoś nie dostałem i co mam traktowac jako gwarancje(eventualnie jak zrobić na 10 lat) bo mam tylko kable płyte ze sterownikami oraz jakąś książeczke. (jeszcze dostałem karte w lekko zgniecionym opakowaniu z rogu ) Z góry dzięki za odpowiedzi teraz już o tej karcie będe wiedział wszystko.Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.