x-kom hosting

Dwie kości ram

blue_elephant
utworzono
utworzono

Cześć, ogólnie mam problem gdy włączam komputer zaczyna on piszczeć. Wymieniałem płytę główną z procesorem i obecnie posiadam b660m gaming z i5-12400f no i dzisiaj wymieniałem kości ram z jednej 8GB 2400mhz na dwie po 8gb 3200mhz no i przy jednej poprzedniej wszystko działało, a przy dwóch nowych zaczyna właśnie wydawać z siebie ten dźwięk. Czy są jakieś sposoby żeby na to zaradzić? A i zapomniałem dodać że po piszczeniu komputer się wyłącza i włącza i znowu piszczy.

Mogeto
komentarz
komentarz

Reset biosu oczywiście robiłeś?

Podaj model tych nowych pamięci.

Włóż starą pamięć do kompa i pokaż zdjęcie z programu CPU-Z (zakładka Mainboard)

blue_elephant
komentarz
komentarz

Mam pewien problem, ponieważ w miejscu tej baterii a dokładnie nad nią jest zamontowana karta graficzna i teraz mam pytanie, czy zainstalowanie nowej wersji zagwarantuje działanie tych nowych pamięci ram?

Mogeto
komentarz
komentarz

Nowy bios wgrywasz dopiero jeśli reset biosu nie pomoże.

Tak, niestety trzeba wyjąć kartę graficzną by wyjąć baterię.

blue_elephant
komentarz
komentarz

I co po tym resecie włożyć już nowe pamięci mam rozumieć?

Włożyłem te nowe kości i teraz zamiast pikania cały czas pika z 5-6 razy i się wyłącza i włącza i tak w kółko 

Mogeto
komentarz
komentarz

Włóż nową pamięć, ale tylko pierwszy moduł w pierwszy slot i spróbuj uruchomić komputer. Jeśli działa, wyłącz kompa i dołóż drugi moduł.

Jeśli nie działa, wgraj najnowszy bios do płyty głównej.

blue_elephant
komentarz
komentarz (edytowane)

Aktualnie komputer działa sprawnie tak samo wszystko do niego podłączone, ale istnieje jedna rzecz która mi przeszkadza, a jest to ilość ramu jaką czyta komputer. Są włożone obie kości ale czyta tylko jedną, i to nawet w windowsie pokazuje mi że mam tylko 8 GB z 16

image.png.3052d826f9fb2ef7c0cf9a55a164fb0e.png

Edytowane przez blue_elephant
Whiro
komentarz
komentarz
20 hours ago, blue_elephant said:

Aktualnie komputer działa sprawnie tak samo wszystko do niego podłączone, ale istnieje jedna rzecz która mi przeszkadza, a jest to ilość ramu jaką czyta komputer. Są włożone obie kości ale czyta tylko jedną, i to nawet w windowsie pokazuje mi że mam tylko 8 GB z 16

image.png.3052d826f9fb2ef7c0cf9a55a164fb0e.png

Kompa sam skladales? W ktore sloty wlozyles ram? Kiedys mialem podobny problem ze nie czytalo mi jednego modulu ram, okazalo sie ze chlodznie na procesorze nie bylo zamontowane wystarczajaco mocno, nie dociskalo do konca przez co jeden modul nie czytalo.

blue_elephant
komentarz
komentarz

Komputer mi składali w serwisie, ale kości włożyłem sam. Zobaczę jutro czy coś z tym chłodzeniem pomoże. Mam pytanie czy aktualizacja biosu może pomóc w takim przypadku czy raczej nie?

Mogeto
komentarz
komentarz

Update biosu może pomóc, ale nie musi.

Odpal kompa na jednym module i sprawdź czy widzi 8GB. Jeśli tak, to dołóż drugi moduł i sprawdź jak wygląda sytuacja.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.