x-kom hosting

Randomowe resety komputera

Hurado
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

od jakiegos miesiąca mam problem z komputerem, wyłącza się w losowych momentach. Czasami się resetuje, a czasami wyłącza. Podmieniłem karte graficzną, zasilacz, dysk, robiłem test pamięci RAM, aktualizowałem BIOS (byly też próby aktualizacji BIOS-u do starszej wersji). Podejrzewam płytę główną jako winowajcę problemu (albo procesor lub kable) , ale być może ktoś ma inny pomysł co może być problemem. PS: Dodam jeszcze, że nie mogę go wylączyć ani systemowo ani przez przytrzymanie przycisku na obudowie, tylko przez wyłącznik na zasilaczu. Po wlączeniu przycisku na zasilaczu komputer sam wstaje i ładuje normalnie do momentu tego auto-resetu.

Zestaw:

Plyta: B450 Tomahawk MSI

Procesor: AMD Ryzen 5 2600

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB) 

Obudowa Fractal Design Focus G, okno, niebieski (FD-CA-FOCUS-BU-W) 

Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3 (CT500MX500SSD1) 

Karta graficzna Palit RTX 2060 StormX OC ITX 6GB GDDR6, 192-bit (NE62060S18J9-161F), podmieniana na GTX 1060 6GB 

Zasilacz SeaSonic Focus 450W (SSR-450FM) podmieniany na Chieftec 550W

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.