x-kom hosting

Aplikacja do sterowania wentylatorami w obudowie.

igor_rodziewicz
utworzono
utworzono

Hej, mam nowe wentylatory. Jaką polecacie (używacie) aplikację do sterowania wentylatorami? Mam tu na myśli ręczne ustawianie prędkości obrotowej oraz monitoring temperatur CPU/GPU/dysków/MBO, najlepiej jako widżet lub wskaźniki w trayu. 
Ktoś coś?
Płyta MSI x570-A Pro.

Sławomir
komentarz
komentarz

A komu to potrzebne, ustawiasz to raz w sofcie od płyty głównej lub w biosie i zapominasz.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszelkie napięcia, temperatury, obroty, można podejrzeć w hwinfo. Jeśli chcesz to mieć wyświetlanie na bieżąco np. pod obciążeniem (na OSD) to z wykorzystaniem np. MSI Afterburner. Ręczne ustawianie prędkości obrotowej wentylatorów to wiadomo. Bez kontrolera zewnętrznego zostaje konfiguracja w ustawieniach biosu. Wszystkie wentylatory obudowy masz podłączone pod zasilanie przy użyciu kontrolera? 

igor_rodziewicz
komentarz
komentarz
5 godzin temu, toska78 napisał:

Wszystkie wentylatory obudowy masz podłączone pod zasilanie przy użyciu kontrolera? 

 Wentylatory obudowy (3x120mm front + 2x1400mm back/top) podłączone mam do płyty głównej, złącza na płycie jak i wentylatorów są 4pin z PWM. Również 4pin z PWM mam wentylatory na chłodzeniu CPU (Arctic eSport 34 Duo).
 

 

5 godzin temu, toska78 napisał:

Ręczne ustawianie prędkości obrotowej wentylatorów to wiadomo.

Gdyby było mi wiadomo to nie pytałbym o program do ustawiania tej prędkości, nieprawdaż?

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.