x-kom hosting

Jakie ustawienia Windows'a zmienić, by uzyskać lepszą wydajność i płynny podgląd przy edycji wideo?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Anawa ,
superuserek
utworzono
utworzono

Witam, jakie ustawienia Windows'a zmienić, by uzyskać lepszą wydajność i płynny podgląd przy edycji wideo? Używam VEGAS Pro. W nim zrobiłem co się da wg poradników na YouTube. Co mogę zrobić w systemie? Laptop to lenovo ideapad gaming 3

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Jakie podzespoły ma ten Lenovo Ideapad Gaming 3?

superuserek
komentarz
komentarz

intel i5 11 gen, 8 gb ramu i gtx 1650

Anawa
komentarz
komentarz

Na pewno warto zainwestować w drugą kość 8 GB RAM, aby poprawić wydajność laptopa.

  • Dziękuję 1
Googlacz
komentarz
komentarz

Ciężko może być o większą poprawę, próbowałeś może skorzystać z opcji tworzenia pliku PROXY w vegasie? Dzięki tej opcji możesz uzyskać płynny podgląd podczas edycji.

superuserek
komentarz
komentarz

@Anawaczy jak doloze jeszcze 16gb ram co da lacznie 24, to czy podglad bedzie o wiele plynniejszy?

Anawa
komentarz
komentarz

Trudno mi powiedzieć. Musiałbyś sprawdzić, jak bardzo obciążona jest pamięć przy podglądzie wideo.

  • 5 tygodni później...
superuserek
komentarz
komentarz

@Anawa sorka ze po tak dlugim czasie ale dopiero sprawdzilem

karta integra zajeta 3-5% przy mocnym obciazeniu

nvidia 10%

czy to znaczy ze karta graficzna wyrabia i lagujący podglad to nie jej wina?

bo procesor ma zajętość 90-100%

  • Rekomendowana odpowiedź
Anawa
komentarz
komentarz

Tak, karta graficzna daje radę.

 

Wynika z tego, że za generowanie podglądu najbardziej odpowiada procesor.

 

Sprawdź jeszcze wykorzystanie RAM podczas generowania podglądu.

superuserek
komentarz
komentarz

ramu mam 8gb zajęte jest 6-7. dołożę jeszcze kość 8gb

a, no to wszystko jasne - da się coś zrobić z prockiem żeby uzyskać jego wyższą wydajność?

Anawa
komentarz
komentarz

Ustawienie planu zasilania na najwyższą wydajność i podłączenie zasilania przy edycji wideo.

superuserek
komentarz
komentarz

@Anawa znaczaco pomoze?

Anawa
komentarz
komentarz

Jak masz ustawiony inny plan zasilania albo laptop odłączony od zasilania, to tak.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.