x-kom hosting

Nowa karta i dysk - czy obecny zasilacz podoła

wal3kk
utworzono
utworzono

Siemka,

kupiłem nową kartę graficzną i dysk SSD M2 i waham się co do ich podłączenia bez zmiany zasilacza na wydajniejszy i potrzebuję opinii bardziej obeznanych w tym temacie, postaram się opisać wszystko co mam w kompie, może ktoś doradzi - a więc:

Obecny zasilacz: ANTEC VP-PC 500W
Intel I5 10400F w wersji BOX
Płyta główna: MSI B460 Torpedo

2x 8gb ram 2666mhz

AMD Radeon Powercolor Fighter 6600 
1x ssd 240gb Goodram

1x ssd m.2 Samsung 980 1TB

1x hdd WD Blue 1TB
Obudowa SilentiumPC Regnum RG1 z 1 wentylatorem od producenta i ew. możliwością montażu wentylatora MSI Meg Silent Gale, który leży w szufladzie

Myszka Steelseries 3
Monitor: AOC 24g2u 24" full hd 144hz (planuje podłączyć jeszcze stary monitor Philips 222EL 60hz)
Klawiatura Dell KB216-B QuietKey (możliwe, że następna mechanik)
W USB wpięta klawiatura, myszka oraz słuchawki SPC Gear Viro Plus
Granie na kompie to będzie pewnie max 4h dziennie

Mam nadzieję, że opisałem wszystko co ma wpływ na zasilacz i uzyskam odpowiedź :)

Serdecznie pozdrawiam

wal3kk
komentarz
komentarz

Czy ktoś by pomógł?

Niebieska
komentarz
komentarz

Ile lat ma ten zasilacz?

wal3kk
komentarz
komentarz

Około 5 lat jest w obudowie

Niebieska
komentarz
komentarz

Zalecana moc zasilacza dla tej karty graficznej to 500W a i pozostałe podzespoły potrzebują prądu, może być tak, że przy skokowym zwiększeniu zapotrzebowania na prąd komp Ci się zrestartuje bo zasilacz  nie da rady. Gdybyś dodawał sam dysk to by było ok, ale przy karcie graficznej lepiej go zmienić.

wal3kk
komentarz
komentarz (edytowane)

Ilu watowego zasilacza szukać aby na spokojnie był zapas w obie strony? Nie chce za mocnego wsadzić, ale też nie wiem czy np 600W starczy

Niebieska
komentarz
komentarz

Myślę,, że porządne 600W wystarczy bądź z lekkim zapasem 650W.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.