x-kom hosting

Brak miniatur

matkin
utworzono
utworzono

Witam mam od dłuższego czasu problem ze nie etswietlsja mi się miniatury z plikow filmowych,  wszystkie inne do zdjęć np są.  Próbowałem już wszystkiego chyba vo znalazłem w necie. Prosiłbym o dogłębna pomoc, bo w ustawieniach mam dobrze , czyszczenie robiłem naprawy też i nawet zmiany w rejestrze i nic nie pomaga.  Zrobiło się tak po wybraniu domyślnego odtwarzacza wideo, dopóki się za każdym razem oyral było ok po wybraniu miniatury zniknęły mam tylko ikony odtwarzacza. Ktoś ma pomysł?  Może miał kiedyś taki problem.  

Anawa
komentarz
komentarz

W menedżerze zadań znajdź procesor explorer.exe i zrestartuj.

 

Ewentualnie sprawdź jeszcze metody z tej strony: https://www.lifewire.com/fix-windows-11-folder-thumbnails-6455703

 

Daj znać, czy jakieś rozwiązanie pomogło.

matkin
komentarz
komentarz

Dzięki za odzew ale robiłem nawet więcej niż w tym poradniku, ostatnio zainstalowałem od nowa system bp nic nie pomagało nawet zmiany w rejestrze.  I jak narazić działa tylko kusi mnie zaznaczyć odtwarzacz wideo na stałe czy znowu się nie popsuje. Bo wtedy zrobiło mi się to od tego właśnie.  Jakby znowu było źle to bym wiedział ze coś jest nie tak wybierając ta opcje , chyba że to był jednostkowy przypadek i teraz by się nic nie stało.  Ale musiałbym znowu instalować system a już poraz 5 misie nie chce. Bo ostatnio tyle razy musiałem. 

A masz może wind 11 home? Bo nie mam nikogo kto by mi sprawdził działanie pulpitów. Bo mam pewien dylemat i problem jak dla mnie nie działają prawidłowo. Chyba że tak wszyscy maja to wtedy by było wiadomo ze Microsoft trochę zwalil robotę projektując to. 

Anawa
komentarz
komentarz

Możesz przetestować raz jeszcze z tym odtwarzaczem - może będzie akurat dobrze tym razem :) Ja jeszcze jestem na Windows 10.

matkin
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak mi sie zwali znowu to nie wiem czy mi sie chce znowu instalowac i znowu przechodzic przez te wszystkie ustawienia, chodz mniej ich niz w smartfonie tam to jest przestawiania masakara hehe. No szkoda ze nie 11 ;). A ile ci zajmuje folder WinSxS ?

I juz bez  zmian odwalilo mu cos znowu, tylko teraz czesc jest w ikonach czesc w miniaturach, i od czego to zalezy ?? fily w tym samym formacie wszystkie gdyby cos. Wiec nie rozumiem czemu jedne maj ikony inne miniatury ??

Anawa
komentarz
komentarz

To tylko filmy w tym jednym formacie nie posiadają miniatur? Na dysku masz wystarczająco miejsca?

matkin
komentarz
komentarz (edytowane)

Niezaleznie od formatu chodz praktycznie wszystkie sa w mp4 to kilka mialem mkv ale bez znaczenia. Tylko przedtem wszystkie nie mialy miniatur a teraz co dziwne czesc ma miniatury czesc ikony. Mam np zgrane w folderze dwa filmy i mialy miiatury wszystkie to teraz mu tak odwalilo ze 3 filmy maja ikony jeden miniature. Zaznzaczam ze wszystkie sa w mp4 niczym siee nie roznia. Duzo pracuje z filmami i wkurza mnie brak miniatur. Jak zmieniam ustawienia na tylko ikony to mam wtedy wszedzie ikony jak na miniatury to pojawia sie tylko czesc miniatur reszta jest w ikonach. Nie wiem nawet w ktorym momencie  mu tak odwalilo. Bo zeby to bylo cos powtarzalnego to ok a to nie wiadomo po czym mu sie tak robi. Po ponownej czystej instalacji dzialalo kilka dni i tyle. Miejsca duzo ponad sto giga wolnego.

Wczesniej robilem wszystko co bylo mozliwe nawet zmisany w rejestze i inne a ze nic nie pomagalo to znowu instalka systemu no to podzialalo kilka dni i lipa. Zrobilem teraz nawet sfc config i nie znalazl zadnych bledow , nie mam pojecia czemu to sie psuje taka drobna pierdola.

matkin
komentarz
komentarz

To zrobiłem oczyszczanie dysku i juz żadnych miniatur nie mam, nie wiem o co chodzi już w tym wszystkim. Kiedyś jak robiłem oczyszczanie to miniatury zawsze były teraz po oczyszczaniu zamiast lepiej to gorzej a wszędzie to polecają robić.  Nikt tutaj nie ma pomysłu na to wszystko ? Nikt nigdy nie miał takiego problemu i go rozwiązał? .

Anawa
komentarz
komentarz

Miałem kiedyś problem z generowaniem miniatur, ale to akurat wynikało z niewystarczającego miejsca na dysku.

matkin
komentarz
komentarz

to chyba nikt mi tutaj nie pomoze a myslalem ze sa tu jacys informatycy na tym forum co cos wiedza i pomagaja, jak na forum sie nie uzyska pomocy to chyba nigdzie najwyraniej szkoda.

Gawel
komentarz
komentarz

Taki program patrzyłeś https://www.filehorse.com/download-icaros-shell-extensions/ 

Masz tak odznaczone "Zawsze pokazuj ikony, nigdy miniatury" Jeżeli tak to zaznacz restart i ponownie odznacz i znowu restart

Nie instalowałeś jakiś kodeków np. K-lite ?

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

matkin
komentarz
komentarz (edytowane)

To są podstawy to patrzyłem od razu, a po drugie to tyczy się tylko filmów , zdjęcia mają miniatury. Robiłem dużo więcej wszystkie młody jak pisałem które w necie znalazłem nawet po zmiany w rejestrze. Chyba z 8 różnych rzeczy na to stosowałem i nic.  Wiec się wkurzył ze nic nie pomaga i instalacje ponowna zrobiłem.  To działało z 5 dni potem się zrobiło ze cześć było w miniatura cześć w ikonach. A te porady żeby czyszczenie zrobić to tylko całkowicie usunęli mi miniatury z filmów.  Nie wiem na czym polega błąd bo nigdy nic poza tym co zawsze robie nie robiłem i póki miałem wind 10  zawsze było ok . Przy wind 11 nastał problem miniatur ale złego względu nie chce rezygnować z windą wole rozwiązać problem. Za pierwszym razem problem nastał jak ustawiłem na stałe domyślny odtwarzacz wideo,  za kolejnym wybitnie nie zauważyłem momentu. Tak mam tylko wrażenie ze podczas kopiowania pliku mi się popsuło ale do końca nie jestem pewny. To jest normalnie dziwne i dość głęboki problem. Ja w ogóle mało mam programów dodatkowych a kodeki po co mi jakieś ściągać jak Windows wszystko odtwarza co ważne przecież wiec potrzeby nie ma. A z programów dodatkowych żadnych nie korzystałem bo po pierwsze jestem ostrożny bo różnie bywa z nieznanymi programami a po drugie problemy trzeba rozwiązać dogłębnie a nie posiłkować się jakimiś programami . Gdzieś musi być w czymś problem bo działało wszystko przez kilka dni normalnie, coś musi powodować ze znikają miniatury tylko co ?. Jakby ich nie zapamiętywać czy jak, bo przy oczyszczaniu one są usuwane i zawsze potem na nowo tworzone. A u mnie to wygląda jakby miał z tym problem żeby je potem tworzyć na nowo.  Gdyby nie było żadnych to jeszcze by to było inaczej a on tylko nie ma od filmów i tyle.

saveki1992
komentarz
komentarz

Witam,

Udało Ci się rozwiązać problem? 

Mam taki sam na Windows 11, próbowałem wszystkich sposobów i nic nie działa. 

 

 

matkin
komentarz
komentarz

Jak narazie nie, chodz jak pisalem chyva wszystko stosowalem. Moze kiedys znajde sposob na to albo samo sie rozwiaze z jakas aktualizacja kto wie. 

tazman
komentarz
komentarz

Tak z czystej ciekawości. 

Czy zainstalowałeś najnowsze kodeki video ? Np K-Lite Codec Pack

matkin
komentarz
komentarz

A w jakim celu niby ??, Nigdy tego nie mialem czegos i zawsze wszystko dzialalo wiec nie widze  potrzeby. Takie rzeczy sie robi chyba tylko jak komus jakis format nie chce sie odtwarzac.

saveki1992
komentarz
komentarz

@matkinchyba wiem co jest problemem, przynajmniej u mnie. 
Odinstalowałem aplikacje Microsoft OneDrive i momentalnie pojawiły mi się miniatury filmów. 

 

pozdrawiam

  • Super 1
matkin
komentarz
komentarz (edytowane)

Ciekawe jak do tego doszedles tak w ogole ? 

A jak instalowales wind 11 ? aktualizacja czy od zera na czysto czy jak ? i ile ci zajuje tak w ogole ?. Tylko czemu mialo by to powodowac problem ciekawe. Jaka masz kompilacje wind 11 ? najnowsze wszystko ?

saveki1992
komentarz
komentarz

Mam Windows 11 Home (22621.963) i miałem aktualizacje z Windowsa 10. 
Nie wiem czemu to miałoby powodować problem ale u mnie pomogło jak go usunąłem. 
Usunąłem bo mnie wkurzał, że się włącza przy uruchomieniu i wyskakują komunikaty, że dysk pełny a tak naprawdę ten dysk jest mi niepotrzebny. 

matkin
komentarz
komentarz

To mi po aktualizacji nic nie dzilalo jak trzeba i muialem na czysto i to kilka razy instalowac, najpierw przez pulpity potem przez te miniatury. 
A to dziwne bo po pierwsze jak wylaczysz onedrive to w ogole sie nie odzywa a jak dodatkowo wylazysz w autostarcie to jkby go nie bylo. Czasami sie przydaje od swieta wiec go nie usuwalem. chyba ze usune zobacze i jak nic nie pomoze to zainstaluje ponownie hehe. 
 

saveki1992
komentarz
komentarz

Spróbuj i daj znać czy pomogło. 

matkin
komentarz
komentarz

Ale masz na mysli dodatkowa aplikacje ? czy etn folder w exploratorze tylko ? Bo ja aplikacji oddzielnej nie mam, a jak odinstaluje ten folder to jak w azie co potem go przywrocic. Bo w sklepie microsoft jest aplikacja onedrive a na laptopie mam o nazwie Microsoft onedrive i ikonka folderu z churka , to usuwales czy co innego ?
 

saveki1992
komentarz
komentarz

tak dokładnie, dodaj lub usuń programy normalnie w panelu sterowania i usuń "Microsoft OneDrive" . 

matkin
komentarz
komentarz

Niestety bez zmian, nawet wlaczylem ponownie i dalej brak miniatur hm.

  • 4 tygodnie później...
matkin
komentarz
komentarz

Pisze poniewaz teoretycznie problem sie sam przypadkiem rozwiazal , chodz nie wiem czy bedzie to trwale i sie znowu kiedys nie zwali. A wiec mialem zdjecie ktore otworzylem i ze bylo do gory nogami to go obrocilem i ku mojemu zdzdiwieniu wrocily ministury w filmach. Tyle ze nie w calym laptope tylko na pulpicie , ale powtarzajac czynnosc w kazdym folderze gdze byl jakis film dziala to tak samo i miniatury sie pojawiaja. Ale nie mam najmniejszego pojecia czemu akurat to powoduje ze sie pojawiaja ze to cos wyzwala takie dzzialanie bardzo to dziwne. Po obserwuje jeszcze czy przy nowych filmach nie bedzie czy od razu bedzie , bo bez sensu by bylo zey przy kazdym nowym filmem zgranym na dysk trzeba bybylo tako myk robic.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.