x-kom hosting

thinkpad x260, stacja dokująca i problem z 2 monitorami

yndyk
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, mam laptopa lenovo thinkpad x260, intel i5 6300U, intel HD graphics 520, windows 10 pro. Po podpięciu do stacji dokującej pojawia się problem z obsługą dwóch monitorów. Główny monitor jest na kablu hdmi (działa), natomiast pomocniczy monitor jest starszy i ma wejście DVI. Próbowałem podpiąć go dwa razy:

1) z przejściówką DVI-HDMI, do stacji dokującej (w miejsce głównego monitora). Działał, ale stacja dokująca ma tylko 1 wejście HDMI; główny monitor przepiąłem więc pod wejście HDMI samego laptopa - niestety, w tej konfiguracji nie działał z kolei główny monitor (pomocniczy działał). Myślałem, że może to wina stacji - że po wpięciu do niej "wyłącza" się działanie wejścia HDMI w laptopie. Rozmontowałem wszystko i spróbowałem w drugi sposób:

2) główny monitor - normalnie przez HDMI do stacji dokującej, a monitor pomocniczy przy pomocy innej przejściówki (DVI-VGA) - i do stacji. W tej konfiguracji działa tylko główny monitor, pomocniczy w ogóle nie wykrywa, że idzie jakikolwiek sygnał.

 

Co może być problemem? Próbowałem już chyba wszystkiego (duplikuj, tylko drugi ekran, rozszerz). Nic. Dodam tylko, że przy drugiej konfiguracji, w momencie podpinania monitora pomocniczego, monitor główny się "rozciąga" (można kursorem wyjechać poza obszar) a komp daje sygnał dźwiękowy, że coś zostało podłączone. Gdy go odłączam, monitor główny "zwija się" z powrotem do swojej właściwej rozdzielczości oraz jest sygnał "odpięcia" sprzętu. 

Dzięki

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.