x-kom hosting

test traceroute FIFA 23

s0shY
utworzono
utworzono

Cześć, mam problem na PS5 z Fifą. Rozłącza mnie w ok. 10 minucie każdego meczu. Okazało się, że problem leży po stronie operatora. Muszę podać im traceroute z serwerów fify, ale ani Sony ani EA nie są w stanie podać mi adresu IP serwera. Czy jest jakaś opcja na wykonanie takiego pomiaru? Macie pomysł skąd wziąć IP?

Gość
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, s0shY napisał:

Macie pomysł skąd wziąć IP?

Tak.

 

np. wireshark Twoim przyjacielem

 

s0shY
komentarz
komentarz

@gavron7

Tylko w jaki sposób to wykorzystać żeby ściągnąć IP serwera z konsoli?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak samo jak w każdym innym przypadku. Odpalasz i "słuchasz" :P

 

Tylko obawiam się, że te serwery znajdują się po DNS'ie (lub jakiś inny sposób redundancji), a więc dzisiaj jest ten IP jutro będzie inny.

s0shY
komentarz
komentarz (edytowane)

@gavron7

To nie ma znaczenia. To ip może się zmieniać. Potrzebuję przykładu dla operatora żeby zweryfikowali w którym miejscu jest problem z połączeiem. Czyli rozumiem, że ten program, jak go odpalę na PC „ściągnie” IP jak będę miał włączoną Fifę na konsoli? Czy coś źle rozumiem? :huh:

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten program to sniffer. A sniffer podsłuchuje wszystko co dzieje się na sieci. Pojawi Ci się cała masa pakietów. Wystarczy wylistować adres IP konsoli i masz z czym, na czym, kiedy i na jakim porcie łączy się konsola. Tylko pamiętaj, że nie przez WIFI. Oba urządzenia podłącz kablem.

s0shY
komentarz
komentarz (edytowane)

@gavron7 pobrałem, uruchomiłem ale kompletnie nie wiem co z czym i na co patrzeć :lol2: Czy jest możliwość jakiegoś kontaktu z Tobą np. na discordzie w celu uzyskania pomocy w znalezieniu tego IP? Jestem zielony i jak zobaczyłem te wszystkie pakiety to aż w głowie się zakręciło 

 

Edit: chyba udało mi się określić IP serwera z jakim łączę się z konsoli. Jednak gdy odpalam tracert na komputerze, w tym samym momencie na konsoli włączam mecz żeby połączyło mnie z serwerem. Niestety nie wyszukuje żadnych pakietów. Pojawia się informacja Request timed out. Więc nie wiem czy wyłapałem zły adres IP czy robię coś innego źle

 

Edit2: Na 99% jestem pewny, że IP serwera Fify wpisuję poprawnie, bo pokazuje mi pakiety z tym IP tylko, gdy łączę się z innym graczem. Więc nie wiem dlaczego ten pomiar nie chce się wykonać :/

Gość
komentarz
komentarz

nic nie kumam...

 

Ty robisz ping czy tracert? Bo mówisz o tracert a opisujesz jakbyś robił ping...

 

O WSZYSTKO co tylko chcesz się założę z Tobą, że po wpisaniu DOWOLNEGO ip w tracert coś pokaże oprócz timeout'a

 

s0shY
komentarz
komentarz

@gavron7

image.png.cc29d1582a689555ffbfcdf89595bcb3.png

i tak każda z 30 prób. Coś źle robię? Tak, chodzi o wykonanie tracerta. Wpisany adres IP to jest ten serwera z Fify, z którym łączy się konsola

Gość
komentarz
komentarz

Ale wiesz ze 1.255 to adres bradcastowy (przy masce /24 oczywiście, a na 99.9% taką masz), w dodatku to adres lokalny.

 

Weź odpal tego wiresharka, zrób dump i wyślij mi plik z dumpem..

 

 

 

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.