x-kom hosting

16GB RAM

Blacky..
utworzono
utworzono

Witam posiadam 8gb ramu ddr3 1600MHz potrzebuje lekkiego wzrostu wydajności czy opłaca mi sie dokupić 2 kość 8 gb pamięci? Czy jest cos innego co może na to wpłynąć.

Mogeto
komentarz
komentarz

Masz na myśli wzrost wydajności w grach? Jaki masz procesor oraz kartę graficzną?

Podaj też model płyty głównej.

Blacky..
komentarz
komentarz

tak chcialbym wzrost nawet o 10 fps starczy. Karta graficzna to GTX 1060 3gb procesor to Intel(R) Xeon(R) CPU E31220 @ 3.10GHz a plyta główna do DH61BE

Mogeto
komentarz
komentarz

Można rozbudować do 16GB, przyda się.

Obecnie masz jeden moduł 8GB czy dwa moduły po 4GB? Najlepiej pokaż zdjęcie z programu CPU-Z (zakładka SPD).

Blacky..
komentarz
komentarz

image.png.d6616a11b346f7efcc86821653a5becd.png

a pamiec ma 1600MHz

 

Blacky..
komentarz
komentarz

Czy wzrost wydajności będzie widoczny

Mogeto
komentarz
komentarz

Tak, będzie widoczna, bo niektóre gry potrzebują więcej niż 8GB RAM i jeszcze dodatkowo zyskasz Dual Channel, więc warto dokupić.

Blacky..
komentarz
komentarz

Czy będzie różnica w FPS?

Blacky..
komentarz
komentarz

Czy to będzie dobre ?

Screenshot_2022-11-24-16-24-43-376_com.android.chrome.jpg

Mogeto
komentarz
komentarz

Powinno być kompatybilne, ale ja na Twoim miejscu kupiłbym drugi identyczny, czyli tak jak linkowałem wyżej.

Blacky..
komentarz
komentarz

A mogę jakoś podkręcić tą pamięć co mam teraz bo pokazuje że max 800 MHz a mogę jakoś do tych 1333 dobić ?

Mogeto
komentarz
komentarz

Pokaż zdjęcie z programu CPU-Z (zakładka Memory)

Blacky..
komentarz
komentarz

image.png.1dd346725af9ede0d6c3ac641cb4020b.png

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Aktualna prędkość RAM to 1330 (bo DRAM Frequency 665 x2 to 1330). Więcej w tym kompie nie da rady ustawić. Czyli jest dobrze.

Jak dołożysz drugi moduł, to pozycja "Channel" powinna zmienić się z "Single" na "Dual"

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.