x-kom hosting

Tablet dla seniorki :)

Boom
utworzono
utworzono

Moi drodzy,

 

chcę kupić mamie tablet. Aktualnie korzysta z telefonu na androidzie i chcę jej umilić czas spędzany w internecie.

 

Tablet ma służyć do:

- Oglądanie filmów na YouTube, 

- swobodne korzystanie z Facbooka,

- rozmów oraz wideo rozmów z rodzinką poprzez messengera,

- przeglądania internetu.

 

W zasadzie tyle :)

 

Chciałbym aby tablet posiadał ekran o przekątnej około 10 cali. 

Urządzenie nie będzie służyło do pracy, zaawansowanych procesów,  multi taskingu etc.

Zależy mi na tym, aby mojej mamie korzystało się z tabletu wygodnie, bez zamulania systemu.

 

Mam do wydania około 2 tysięcy zł. A na oku 3 urządzenia:

 

- ipad 9 generacji ~ 1700zł

- Xiaomi pad 5 ~ 1800zł

- Redmi pad z tego roku ~ 1400zł

 

Mam również kilka pytań odnośnie tych tabletów. 

1. Czy starsza osoba po przesiadce z androida na ios ogarnie obsługę przy wykorzystaniu podstawowych aplikacji?

2. Czy xiaomi pad wystarczy na dłuższy czas, jeśli chodzi o aktualizacje? To istotny czynnik. Z tego co wiem, ipad będzie aktualizowany przez kolejne 3, 4 lata? 

3. Czy podstawowy redmi pad z 4gb razu będzie wystarczający, czy raczej szukać androida z minimum 6gb i snapdragonem?

 

Co polecice ze swojej strony?

 

Pozdrawiam serdecznie.

iza121
komentarz
komentarz (edytowane)

2. W xiaomi na długą aktualizacje możesz liczyć w przypadku urządzeń określanych jako "pro", jak będzie z tabletem nie wiadomo ale brak aktualizacji bezpieczeństwa nie powoduje brak możliwości korzystania z urządzenia. Normalnie oprogramowanie aktualizuje się dalej.

 

Jeśli to o starsza osoba, to pewnie nie ma stałego łącza, a więc szukaj tabletów z wbudowanym modemem, raz, że to jest wygodne, bo gdzie nie pójdzie, tam ma pełnoprawne urządzenie, dwa ewentualny tethering z telefonu pożera baterie i to dosłownie 

 

3. 4gb do takiego zastosowania w zupełności wystarczy, ale 4gb i 1400zl to dość sporo

Edytowane przez iza121

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.