x-kom hosting

Wzmacniacz sygnału internetowego - warto?

Mlleko
utworzono
utworzono

Dobry wieczór. 

W grudniu kończy mi się umowa z moim radiowym dostawcą internetowym. Mam w planach zmienić ich na Orange, bo oni myślę szybciej uruchomią większą szybkość internetu aniżeli mój radiowy dostawca. Maksymalną prędkość jaką mogę mieć czy to od obecnego dostawcy czy to od Orange jest 20Mb/s. Jeżeli miałbym od Orange, wtedy niestety mój routre musiałby się znajdować w innym pokoju niż mam komputer, nie mam możliwości podciągniecią go kablem ethernet, dlatego musiałbym w pokoju w którym mam komputer podłączyć do gniazdka wzmacniacz sygnału i dopiero od niego kabel do komputera. Tylko moje pytanie brzmi - Czy jeżeli będę miał główny router w innym pokoju i oddzielać mnie od niego będą 2 ściany i jakieś 7 metrów to czy sygnał będzie bliski 20Mb/s? Czy jednak dużo straci i będzie wolniejszy? Wtedy jednak zostałbym jeszcze z moim obecnym radiowym dostawcą.

Gość
komentarz
komentarz

generalnie - zapomnij o czymś większym o ile w ogóle 20Megsów wyciągniesz.

 

Proponuję coś lepszego od wifi np:

https://www.amazon.pl/TP-Link-TL-PA4010-KIT-energooszczędny-kompatybilny/dp/B00A0VBPLM/ref=asc_df_B00A0VBPLM/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504254680546&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=12055986742520040014&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9067398&hvtargid=pla-351804171988&psc=1

 

Z jednej i z drugiej podłączasz i masz kabel :) 100Mbitów na spoko wyciągnie, ale wszystko zależy od jakości instalacji elektrycznej. No i oba gniazdka muszą być na tej samej fazie

 

 

 

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.