x-kom hosting

Problem z protokołem IKEv2 na Windows 7

PAWW
utworzono
utworzono

Witam serdecznie. Mam problem z zestawieniem połączenia VPN za pomocą protokołu IKEv2 na Windows 7. Przy próbie połączenia przy podglądzie sieci jest tylko informacja "trwa łączenie" i tak jest w nieskończoność. Z VPN łącze się za pomocą aplikacji Windscribe, ale niestety na Windows 7 IKEv2 u mnie nie działa. Wykluczam blokowanie portu UDP 500 na moim routerze, ponieważ w Windscribe na Andoida w tej samej sieci IKEv2 działa świetnie. Próbowałem już wszystkiego, łącznie z wyłączaniem zapory i oprogramowania antywirusowego, ale nic to nie daje. Czy macie może jakiś pomysł? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,  Paweł 

gavron7
komentarz
komentarz

Proponuję zajrzeć do logów, ale oczywiście windows ich nie ma bo i po co? :P

Odpal sobie wireshark'a i przechwyć pakiety. Zobaczysz co się odmeldowywuje.

 

A tak poza tym ja bym sprawdził hasła, klucze, ustawienia szyfrowania, itp...

 

PAWW
komentarz
komentarz

Tylko jest to program VPN zewnętrznego dostawcy w tym przypadku Windscribe i przy instalacji sam sobie utworzył dla IKEv2 kartę sieciowa typu WAN MINIPORT i tam raczej nie ma mowy o jakiś hasłach, bo ja jestem tylko klientem VPN. W aplikacji na Androida po prostu wybierasz protokół IKEv2 i łączysz się z wybranym serwerem i wszystko super śmiga. Na Windowsie zawsze były problemy z IKEv2 i nigdy jeszcze nie udało mi się połączyć za pomocą tego protokołu. Z Open VPN i Wireguard nie ma żadnego problemu, tylko IKE sprawia kłopoty.  

gavron7
komentarz
komentarz

Możesz mieć zablokowane porty.

 

Odpal tego wiresharka i zobacz co się dzisje, bez tego albo bez logów możesz zgadywać.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.