x-kom hosting

Praca zdalna na prywatnym laptopie

Ceke
utworzono
utworzono

Witam,

Chciałbym mieć możliwość pracy zdalnej na prywatnym laptopie, by nie musieć przewozić firmowej jednostki, na której pracuje na co dzień.

 

Próbowałem zgłębić temat zabezpieczenia danych firmowych, które są w chmurze.

Czy internet podłączony po kablu, wifi nieaktywne, by ograniczyć możliwość podpięcia się pod sieć wystarczy czy powinien być jeszcze vpn?

 

Druga kwestia, wirusy itp. 

Na prywatnym komputerze robi się różne rzeczy :)  jak to najlepiej rozwiązać?

Myślałem o dwóch dyskach z systemem na każdym, ale to nie daje gwarancji. Pozostaje jedynie fizyczne przełączanie się między dyskami po przez podłączanie/odłączanie?

W przypadku "skrzynki" powiedzmy, że do zaakceptowania, natomiast przy laptopie? Dysk laptopa wyprowadzony na zewnątrz i drugi dysk zewnętrzny do pracy zdalnej, podłączanie jednego albo drugiego w zależności co robie?

Może jest jakaś inna możliwość...

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Zaczynając od początku, to czy dowiadywałeś się w firmie, czy będziesz mógł pracować na prywatnym laptopie?

Ceke
komentarz
komentarz

Tak, pod warunkiem zabezpieczenia danych firmowych. Jeśli to by się udało, nie ma przeciwwskazań. 

Praca zdalna trafiałaby się raz na jakiś czas, nie chciałbym po prostu zawczasu "planować" zabrania jednostki do domu. 

Anawa
komentarz
komentarz

Najlepiej jakbyś dostał od firmy, w której pracujesz wytyczne albo wymagania co do zakresu zabezpieczenia danych. Innymi słowy, firma powinna ustalić zakres zabezpieczenia, tak aby w razie jakiekolwiek wycieku danych nie było wątpliwości, że dane były odpowiednio zabezpieczone.

 

Natomiast jeżeli chodzi o zabezpieczenia to co mi przychodzi to głowy to przede wszystkim zainstalowanie i korzystanie z programu antywirusowego, odpowiednie zabezpieczenie logowania na laptop, do tego ewentualnie dodatkowe szyfrowanie danych.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.