x-kom hosting

Brak pełnego przesyłu internetu przez kabel.

cichy34
utworzono
utworzono

Cześć!

Mam internet 150/15 mbps światłowód, z routera do komputera idzie po kablu, ale problem jest że na testach wychodzi tylko max 100mbps oraz pobieranie też jest takie, w właściwościach sprzętu i połączenia szybkość łącza pokazuje mi max 100mbps, co mogę w tej sytuacji zrobić, coś gdzieś trzeba przełączyć lub coś? 

Karta sieciowa to realtek pcie gbe family controller, wszystko zaktualizowane. 

gavron7
komentarz
komentarz

1. kabel

2. ustawienia na sztywno na karcie sieciowej na FE zamiast GE

3. uszkodzona karta sieciowa

4. uszkodzony port w urządzeniu drugim

cichy34
komentarz
komentarz (edytowane)

Kabel dobry, bo na innym urządzeniu sprawdzałem i jest wszystko okej także port też musi być dobry bo na tym drugim urządzeniu pokazywało normalnie 150, nie rozumiem drugiego punktu

W ustawieniach karty sieciowej wymusiłem też 1 gbps full duplex, ale jak sprawdzam w stanie ethernet w panelu sterowania nic się nie zmienia i dalej jest 100mbps

Kabel kategorii 5e

gavron7
komentarz
komentarz
3 godziny temu, cichy34 napisał:

wymusiłem też 1 gbps full duplex, ale jak sprawdzam w stanie ethernet w panelu sterowania nic się nie zmienia i dalej jest 100mbps

Jeżeli "wymusiłeś" to nie ma opcji aby spiął się na czymś innym niż wymusiłeś.

Jeśli co innego widzisz niż wymusiłeś, to błąd sterów/windowsów. Proponuję sprawdzić na szybko odpalająć jakiegoś linux live.

 

Jeśli natomiast ustawiłeś na "auto" to spróbuj wymusić.

 

Skoro kabel dobry to albo stery co pisałem wyżej albo karta. Ale z tego co piszesz stawiam na stery/winy

cichy34
komentarz
komentarz

Jednak okazało się że to wina kabla.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.