x-kom hosting

Router Archer VR600 V2 - Brak połączenia z internetem

DedX
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam nowy router nie wykrywa jakby w ogóle kabla dostawcy. Sam dostawca po próbie konfiguracji stwierdził że nie wie co jest przyczyną. Stwierdził że prawdopodobnie przyczyną jest że router jest także modemem i jego podłączenie bardziej pasuje pod telefonie. Aczkolwiek nie chce mi się wierzyć, że nie da się go jakoś normalnie podłączyć. Były próby różnej konfiguracji na stronie natomiast to nic nie dało. Wcześniej używany TP-LINK TL-WR841N działał normalnie. Może więc nowszy firmware? Byłbym wdzięczny za jakieś info 

2022-11-22 12.23.00 www.tp-link.com 0945e20cbd48.jpg

2022-11-22 12.10.32 tplinkmodem.net 9a68e46a3950.jpg

2022-11-22 12.09.57 tplinkmodem.net 6f68b0723c17.jpg

2022-11-22 12.10.09 tplinkmodem.net 7354514eceaf.jpg

2022-11-22 12.11.19 tplinkmodem.net ac77ff3e513d.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Przecież to router aDSL'owy. Nie odpalisz go jako router w normalnej sieci ethernet. Możesz go jedynie uruchomić w tej sieci jako Access Point.

szaki
komentarz
komentarz

Masz  tam port WAN LAN i tam etykasz kabel od dostawcy, bo normalnie to router ADSL, VDSL na linii teelefonicznej

DedX
komentarz
komentarz

Spokojnie wiem wiem że WAN/LAN natomiast według tp link da się go używać jako normalny router https://www.tp-link.com/pl/support/faq/1201/ natomiast mi to nie działa 

szaki
komentarz
komentarz

A jak ustawiony ten 841? Adres MAC może trzeba sklonować?

DedX
komentarz
komentarz

W sensie co chciałbyś wiedzieć odnośnie ustawienia tego starego? nie mam pojęcia czy trzeba sklonować bo zielony w tym jestem 

Sklonowanie adresu MAC również nic nie dało

szaki
komentarz
komentarz

W tym 841 typ połączenia też jest dynamic IP?

Co to za dostawca je? Po drodze jest jakiś modem czy kabel prosto ze sciany

 

DedX
komentarz
komentarz

Tak dynamic 

Dostawca lokalny https://plastcom.pl

Kabel idzie ze ściany i jest połączony z modemem od tv

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.